RU

Євросоюз вважає, що КСУ порушив умови надання безвізу – посол України в ЄС

29.10.2020, 12:59
Євросоюз вважає, що КСУ порушив умови надання безвізу – посол України в ЄС - Фото
Фото: depositphotos.com

Скандальне рішення Конституційного суду про антикорупційну реформу може стати причиною для припинення безвізу з Євросоюзом. Про це йдеться в листі представника України при ЄС Миколи Точицького віце-прем'єрці з євроінтеграції Ользі Стефанішиній, який опинився у розпорядженні LIGA.net.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Як поки неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020 року, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", – написав міністру дипломат.

За його словами, ряд рішень КСУ і Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) з антикорупційних органів "загострили проблематику" конституційного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС.

Точицький пояснив, що незалежність, інституційна спроможність і стійкість антикорупційної інфраструктури є ключовими критеріями для досягнення ряду цілей у відносинах з ЄС, зокрема:

- збереження безвізового режиму;

- співпраці з Міжнародним валютним фондом, що є передумовою отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 1,2 млрд євро;

- інтеграції до енергетичного ринку ЄС (йде про незалежність НКРЕКП);

- поширення на Україні режиму внутрішнього ринку в сфері телекомунікацій, укладення угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг (незалежність НКРЗІ)

- інтеграції в єдиний цифровий ринок (незалежність Національного офісу інтелектуальної власності)

Марк Сировой, Петр Шуклинов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини