RU

Євросоюз відкинув план Трампа для Близького Сходу

04.02.2020, 18:30
Євросоюз відкинув план Трампа для Близького Сходу - Фото
Прапор Євросоюзу (Фото: pixabay.com)

Європейський Союз вважає, що план президента США Дональда Трампа для Близького Сходу не відповідає "узгодженим на міжнародному рівні параметрам", тому будь-яка анексія Ізраїлем палестинських земель буде поставлена ​​під сумнів. Про це сьогодні заявив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Reuters.

План Трампа, оголошений минулого тижня, був тепло зустрінутий Ізраїлем і категорично відкинутий палестинцями. Ізраїль підтримав цей документ, так як він дозволяє йому анексувати ізраїльські поселення на Західному березі.

ЄС не коментував план Трампа відразу після його появи, заявивши, що 27 членам необхідний час для вивчення документа та координації своїх висновків.

Сьогодні Боррель озвучив позицію ЄС. Він заявив, що питання кордонів палестинської держави й остаточного статусу Єрусалима є досі дискусійними.

"Ініціатива США, представлена ​​28 січня, відхиляється від цих міжнародно узгоджених параметрів", - сказав Боррель.

Він додав, якщо Ізраїль стане робити якісь кроки для реалізації плану Трампа, "це не залишиться без відповіді".

"Щоб побудувати справедливий і міцний мир, невирішені питання остаточного статусу повинні вирішуватися шляхом прямих переговорів між обома сторонами", - сказав Боррель.

Політика Євросоюзу щодо Близького Сходу традиційно обережна - в блок входять члени з різним ступенем симпатії до палестинців та Ізраїлю, хоча деякі члени ЄС вже визнали палестинську державу.

28 січня президент Трамп представив свій мирний план для Близького Сходу, згідно з яким пропонується протягом чотирьох років створити палестинську державу зі столицею у Східному Єрусалимі, при виконанні ряду умов, з якими категорично не згодні лідери Палестини. Зокрема документ легалізує ізраїльські поселення на палестинській території.

Глава Палестинської адміністрації Махмуд Аббас навіть відмовився розмовляти з Трампом по телефону на цю тему.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини