RU

Євросоюз нагадує Україні: Тиск на органи антикорупції неприпустимий

05.03.2020, 18:22
Євросоюз нагадує Україні: Тиск на органи антикорупції неприпустимий - Фото
Євросоюз (фото - depositphotos.com)

Політичне втручання в діяльність антикорупційних та правоохоронних органів в Україні неприпустиме. Про це йдеться в заяві спікера Європейського Союзу з питань закордонних справ і питань безпеки Пітера Стано. Текст заяви є в розпорядженні LIGA.net.

"ЄС спостерігає істотний прогрес в реформуванні Офісу генерального прокурора і безперервний список розслідувань Національного антикорупційного бюро України, включаючи і таке необхідне розслідування авторів шахрайства на $5 млрд в ПриватБанку", - йдеться в заяві.

У той же час, згідно з текстом, Євросоюз спостерігає за "можливою зміною керівників в Офісі генпрокурора і в НАБУ". У цьому контексті спікер ЄС нагадав, що "незалежність і свобода від зайвого політичного втручання в діяльність антикорупційних та правоохоронних органів залишаються вирішальними". "Будь-які інституційні зміни мають повністю цьому відповідати", - сказано в заяві.

В ЄС також прокоментували зміну уряду. "Хороший прогрес, який був досягнутий при попередньому уряді, очолюваному прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, протягом минулих шести місяців, при реалізації широкого і амбітного порядку реформ, який включає імплементацію угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Цей прогрес також включав ефективну співпрацю з ЄС та іншими міжнародними партнерами, включаючи МВФ", - йдеться в заяві.

"Ми очікуємо, що новий уряд продемонструє аналогічну ступінь рішучості проводити ці реформи, в тому числі щодо боротьби з корупцією та корисливими інтересами, а також у важливих секторах, включаючи фінансовий. Верховенство права залишається наріжним каменем економічної стабільності і інвестицій", - заявили в ЄС.

У заяві йдеться, що "комплексні і незворотні реформи потребують часу, наступності та незалежності від політичного і ділового тиску". "Ми сподіваємося на продовження співпраці в підтримці цих реформ з новим урядом і з усіма, хто сповнений рішучості рухати процес реформ в Україні вперед, на благо її громадян", - додали в Євросоюзі.

Читайте також: Міністр Азарова, командувач Порошенка, заступник Кличка. Хто ці нові обличчя в Кабміні Шмигаля

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини