RU

Європарламент затвердив нові правила в'їзду в шенген: подробиці

05.07.2018, 16:19
Європарламент затвердив нові правила в'їзду в шенген: подробиці - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Сьогодні Європейський парламент схвалив створення нової Європейської системи авторизації та інформації про подорожі (ETIAS) для поїздок в шенгенську зону. Про це повідомляє сайт ЕП.

Згідно з повідомленням, громадяни країн, які не є членами ЄС і звільнені від візових вимог, повинні отримати дозвіл перед поїздкою в ЄС згідно з новими правилами.

"Громадяни більш ніж 60 країн і територій, звільнених від візових вимог для в'їзду в ЄС, включно з Україною, повинні будуть заповнити електронну форму до своєї подорожі і внести особисті дані (ім'я, прізвище дату і місце народження, стать і національність), інформацію про документі для подорожей (дійсність, країна видачі), домашню адресу і контактну інформацію, вказати європейську країну першого в'їзду", - йдеться на сайті ЄП.

Авторизація для подорожей буде коштувати сім євро. Безкоштовно буде для туристів у віці до 18 років і осіб старше 70 років. Вона буде дійсна три роки або до закінчення терміну проїзного документа.

Заявник зобов'язаний буде інформувати владу про будь-які вироки за кримінальні злочини (тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивства і зґвалтування), перебування в конкретних зонах війни або конфліктах, адмінрішеннях, які передбачають виїзд з країни протягом останніх 10 років.

Відзначається, що нова система почне працювати в 2021 році.

Вона дозволить проводити додаткові перевірки безвізових мандрівників, а також осіб, які можуть становити небезпеку, нелегальних мігрантів або осіб з епідемічним ризиком.

2 травня 2018 року посли ЄС запропонували заповнювати спеціальну анкету онлайн перед поїздкою в шенгенську зону

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини