Європарламент не визнає "конституційний референдум" Росії в Криму

01.07.2020, 17:52
Європарламент не визнає
Будівля Європарламенту в Страсбурзі (фото - Flickr Європарламенту)

Європейський Союз не визнає проведення Росією на території окупованого нею Кримського півострова референдуму про внесення поправок в російську Конституцію. Про це заявили голова Комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер і євродепутат Томас Тобе, повідомляється на сайті Європейського парламенту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Європейський парламент не був запрошений до спостереження за цим виборчим процесом, і, відповідно, не буде коментувати процес або результати, які будуть оголошені після його завершення", - йдеться в заяві.

Крім того, в ЄП стверджують, що нікого не уповноважували ні спостерігати, ні коментувати голосування щодо внесенню поправок до Конституції Росії, в тому числі в Криму. В ЄП наполягають, що візит французьких депутатів має "приватний характер".

У заяві йдеться, що "будь-який член ЄП, який вирішив спостерігати за виборчим процесом в Росії або на незаконно анексованому Кримському півострові, де ЄС не визнає і не визнаватиме проведення цього референдуму, зробив це з власної ініціативи".

  • Конституційний референдум проходив в Росії з 25 червня по 1 липня.
  • 30 червня п'ять французьких депутатів Європарламенту відвідали окупований Крим. Делегацію очолив євродепутат, президент асоціації Франко-російський діалог Тьєррі Маріані.
  • Міністерство закордонних справ України звернулося до Франції з проханням відреагувати на незаконний візит депутатів.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса