RU

Євромайдан. ЄСПЛ виніс рішення проти України Януковича за порушення прав людини

21.01.2021, 14:36
Євромайдан. ЄСПЛ виніс рішення проти України Януковича за порушення прав людини - Фото
Фото: EPA

Європейський суд із прав людини виніс рішення щодо низки справ проти України за часів президентства Віктора Януковича, заявивши про численні порушення прав людини і відповідальність держави за смерть щонайменше одного протестувальника. Про це повідомляє пресслужба суду.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Йдеться про справи часів Євромайдану: "Шморгунов та інші проти України", "Луценко і Вербицький проти України", "Кадура і Смалій проти України", "Дубовцев та інші проти України" та "Воронцов та інші проти України".

В рамках цих проваджень було визначено, що Україна багаторазово порушувала статті, що стосуються заборони катувань і "нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження" з людиною.

Крім цього, ЄСПЛ визнав, що держава порушила статтю про свободу зібрань і об'єднань, а також права на життя і повагу до приватного і сімейного життя.

У рішенні наголошується, що всі злочинні дії виконувалися правоохоронними органами або так званими недержавними агентами ("тітушками"), які виконували накази правоохоронців.

Суд також встановив, що в Україні досі відсутній незалежний і ефективний механізм для розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями або недержавними агентами.

"Україна повинна виплатити деяким заявникам різні суми як відшкодування майнової та моральної шкоди, а також судові витрати та інші витрати", – йдеться в постанові.

Читайте також: ОАСК скасував люстрацію Чинчина. Він був підлеглим Захарченка за часів Майдану

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини