RU

Євробачення-2019: Суспільне опублікувало пункти договору з MARUV

27.02.2019, 16:01
Євробачення-2019: Суспільне опублікувало пункти договору з MARUV - Фото
MARUV (скриншот видео)

UA: Суспільне (НСТУ) опублікувало 10 пунктів договору, через непідписання якого співачка MARUV не представлятиме Україну на конкурсі Євробачення.

У НГТУ відзначили, що "переважна більшість" умов договору передбачена Європейським союзом мовників - організатором Євробачення.

З опублікованих 10 пунктів контракту два є власними умовами UA:Суспільне, не передбаченими Європейським союзом мовників (ЄСМ).

При цьому в НСТУ чітко не вказали, чи за всіма з цих пунктів виникли розбіжності з MARUV, а якщо не по всьому, то за якими саме. Сказано лише, що опубліковано "ті пункти, які безпосередньо стосуються обов'язків учасника".

Не допускати під час перебування на сцені та під час відеозйомки будь-яких висловлювань, жестів та інших дій, не передбачених сценарієм.

У НГТУ кажуть, що це типова вимога ЄСМ.

Брати участь в репетиціях, зйомках, телевізійних, радіопрограмах, промо-турах, прес-конференціях, інтерв'ю та інших заходах, визначених організатором.

Не проводити прес-конференцій і не давати інтерв'ю з підготовки та проведення Євробачення без попереднього узгодження.

"Це нормальна практика, застосовується щорічно і не здивує нікого з фахівців галузі комунікацій", - прокоментували в НСТУ.

Не допускати будь-яких дій, висловлювань або проявів, які можуть мати політичний сенс або можуть бути використані в політичному аспекті

Аполітичність, за інформацією НСТУ, є правилом ЄСМ.

Не допускати висловлювань, які можуть ставити під сумнів питання територіальної цілісності та забезпечення безпеки України

Цей пункт не передбачений правилами ЄСМ, його UA:Суспільне внесло в договір за своєю ініціативою.

"Вважаємо цей пункт принциповим і дуже важливим, адже представник України на Євробаченні - це не просто виконавець, а й представник нашої країни на міжнародній арені. Такий представник не повинен завдавати шкоди інтересам держави Україна", - сказано в заяві НСТУ.

Не гастролювати на території Російської Федерації в період з дати підписання договору і ще 3 місяці після завершення конкурсу.

Також власна умова НСТУ.

"Зараз законодавство України таких обмежень на гастролі в державі-агресора не передбачає, але Суспільне вважає, що така умова необхідна, адже є значні ризики політизації дій учасника", - прокоментували в НСТУ.

"Будь-які висловлювання та публічні дії артиста, включаючи концерти, можуть бути використані державою-агресором з метою пропаганди та ескалації агресії. Суспільне не може не рахуватися з цим фактом, як і не може не вживати відповідних заходів, передбачивши зобов'язання в договорі", - додали в телекомпанії.

У НСТУ окремо відзначили, що "не озвучували ніяких вимог щодо політичних уподобань співачки або підтримки окремих політиків".

Підготувати необхідні документи для в'їзду на територію країни проведення Євробачення

Нести самостійно всі витрати, пов'язані з участю в Євробаченні

Передати окремі права інтелектуальної власності на конкурсний твір і права на матеріали, які використовуються в зв'язку з Євробаченням

Стандартна вимога ЄСВ.

Сплатити штраф у разі порушення зобов'язань або нанесення збитку.

Раніше  UA:Перший заявив, що ВАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України і співачка MARUV, яка перемогла в національному відборі на Євробачення-2019, не дійшли згоди щодо умов договору, тому співачка не буде представляти Україну на конкурсі.

Глава правління НГТУ  Зураб Аласанія пояснив, що саме пункти про російські гастролі та політичні висловлювання учасників конкурсу викликали розбіжності між MARUV і UA:Перший.

Сама MARUV заявила, що в договір з ВАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України були внесені пункти, згідно з якими вона нібито повинна була "виступати з гаслами" політичного характеру.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини