ЄС: Росія повинна негайно звільнити українських моряків

10.01.2019, 16:26
ЄС: Росія повинна негайно звільнити українських моряків - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Європейський союз закликає Російську Федерацію негайно звільнити політв'язня Павла Гриба, кримськотатарського активіста Едема Бекірова і всіх захоплених в Керченській протоці українських моряків. Про це йдеться в заяві прес-секретаря зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.

В ЄС нагадали історію затримання Павла Гриба, якого 24 серпня 2017 року вкрали з території Білорусі і заарештували в Росії без будь-яких конкретних звинувачень.

"Європейський союз очікує його негайного звільнення і надання доступу до спеціального медичного лікування, якого він потребує. Українські лікарі повинні мати можливість відвідувати його, поки він знаходиться в ув'язненні, як того вимагає рішення Європейського суду з прав людини", - вказує Косьянчич.

Едем Бекіров, який був затриманий 12 грудня 2018 року під час в'їзду в окупований Росією Крим, також потребує щоденної медичної допомоги, зазначає вона.

"Євросоюз знову повторює, що всі незаконно затримані українські громадяни на Кримському півострові і в Росії і члени екіпажу суден, захоплених Росією 25 листопада, повинні бути звільнені негайно. Міжнародні спостерігачі з прав людини повинні отримати повний, вільний і безперешкодний доступ на Кримський півострів", - підкреслила Косьянчич.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников