RU

ЄС готовий застосувати проти Росії "глобальний режим санкцій": віцеголова Єврокомісії

10.02.2021, 07:58
ЄС готовий застосувати проти Росії
Валдіс Домбровскіс (фото – ЕРА)

Євросоюз готовий застосувати проти Росії "глобальний режим санкцій" на захист прав людини. Про це вчора, 9 лютого, заявив в Європарламенті виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На його думку, темп врегулювання війни Росії проти України на Донбасі "залишається занадто повільним".

Домбровскіс зазначив "конструктивний підхід і зусилля президента Зеленського" по цій темі, і підкреслив – тепер Москва "повинна відповісти взаємністю". При цьому єврочиновник додав: ЄС вважає, що Росія продовжить "використовувати значний вплив" на свої гібридні війська на сході України.

З огляду на ігнорування Росією мирних кроків України, Домбровскіс запевнив, що санкції ЄС проти країни-окупанта "як і раніше залишаються пов'язаними з повним виконанням мінських угод".

Читайте розбір: Візит топдипломата ЄС Борреля в РФ – абсолютний провал. Але є і хороші новини

"Якщо держави-члени ЄС цього захочуть, ми готові використовувати проти Росії глобальний режим санкцій ЄС в області прав людини", – сказав він.

ДОВІДКА. Глобальний режим санкцій ЄС в області прав людини застосовується проти фіз- і юросіб, також може бути націлений на особи і організації, пов'язані з фігурантами. Вводиться за серйозні порушення прав людини і зловживання: геноцид, злочини проти людяності, катування та інші жорстокі, нелюдські види поводження і покарання, які принижують гідність, рабство, довільні арешти/затримання, насильницьке зникнення людей, позасудові страти тощо.

Мішені для санкцій можуть бути як державні, так і недержавні, і незалежно від того, де вони знаходяться. Такі санкції не націлені на цивільне населення. Включають заборону на в'їзд до ЄС, заморожування активів в ЄС, заборону всім в ЄС надавати фігурантам фінанси і економічні ресурси.

Домбровскіс також стурбований впливом російської дезінформації про процес вакцинації в Україні і, каже, ЄС "готовий допомогти в боротьбі з фейками і скептицизмом до вакцин".

Він запевнив, що "Україна залишається в центрі європейського порядку денного" і отримує від ЄС "політичну, фінансову і технічну допомогу на реформи".

.Читати також: Є успіхи, але велика корупція в Україні гальмує реформи – топчиновник Єврокомісії

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини