RU

ENEMO про вибори: Влада Януковича зробила крок у минуле

31.10.2012, 12:48
ENEMO про вибори: Влада Януковича зробила крок у минуле - Фото
Голова місії ENEMO в Україні Пітер Новотни
Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) заявляє, що передасть свої висновки про українські вибори керівництву країн Європейського Союзу, а також в Європарламент. Про це заявив голова місії ENEMO в Україні Пітер Новотни на прес-конференції в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ.

"Порівняно з виборами 2006-2007 років ці вибори можна назвати регресними, кроком назад ... Виборча система і законодавство України не змогли забезпечити гарне проведення виборів. Вони хоч і були конкурентними, але назвати їх демократичними не можна", - заявив голова Новотни.

Він розповів, що спостерігачі зафіксували випадки підкупу виборців, задіювання адміністративного ресурсу, здійснювався тиск на ЗМІ, в тому числі на телеканал ТВі. При цьому Центральна виборча комісія України робила попередження щодо порушень, але адміністративних або кримінальних наслідків не послідувало. Таким чином, за словами Новотни, прозорою роботу ЦВК назвати не можна.

Крім того, відзначили в ENEMO, є багато претензій до роботи окружних виборчих комісій, де часто перешкоджали роботі спостерігачів.

Відповідаючи на запитання, чи можна назвати виборитакими, що відбулися, Новотни зауважив, що у функції місії не входило визнавати вибори дійсними або недійсними. "Ми можемо лише оцінювати і давати відповідні рекомендації", - сказав Новотни.

ENEMO продовжить спостерігати за ситуацією підрахунку голосів. Спостерігачі перебуватимуть в Україні до 8 листопада. Подальше їх перебування в Україні залежить від ситуації в країні.

Конфігурація сил у новій Раді. Попередні підсумки (оновлюється)

 Вибори-2012: досьє партій

Вибори-2012: всі новини і аналітика

Результати виборів-2012 в режимі онлайн

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини