Екзархи Варфоломія пояснили мету свого прибуття в Україну

17.09.2018, 16:16
Екзархи Варфоломія пояснили мету свого прибуття в Україну - Фото
Фото: прес-служба президента

Екзархи Вселенського патріархату заявили, що прибули в Україну, щоб продовжити роботу над уже вирішеним питанням надання Українській православній церкві автокефального статусу. Про це сказав архієпископ Памфільський і Західної єпархії УПЦ в США Даниїл під час зустрічі з президентом Петром Порошенко.

Також у зустрічі брав участь єпископ Едмонтону та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон.

"Цього разу ми приїхали в Україну з надзвичайною місією, представляємо особисто Вселенського патріарха Варфоломія і одночасно Священний синод Вселенської патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити роботу над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській православній церкві почався. Ми на прямій, яка йде до фінішної лінії",- зазначив Данило.

Він висловив свою незгоду з думкою, що призначення екзархів розділить українське православ'я. "Навпаки (ми приїхали, - ред.) для того, щоб зробити ще більше кроків для того, щоб принести всім бажане єднання для Української православної церкви", - підкреслив Данило.

Архієпископ також заявив, що екзархи готові до діалогу з УПЦ МП.

Єпископ Іларіон зачитав лист Вселенського патріарха Варфоломія президенту Порошенку, в якому він повідомляє про призначення екзархів. У листі Варфоломій називає процес надання автокефалії "вже розпочатим".

Архієпископ Даниїл також повідомив, що вже призначено кілька зустрічей з представниками релігійних організацій.

"Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один державотворчий фундамент - помісну православну церкву", - сказав Порошенко.

При цьому він вважає, що церква має бути відділена від держави "і особливо від іноземної держави".

"І на сьогоднішній день вплив іноземної держави ще більше переконує нас в правильності наших дій", - підкреслив президент.

7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві.

У відповідь на це на позачерговому синоді РПЦ прийняли рішення не згадувати Вселенського патріарха Варфоломія на богослужіннях, призупинити співслужіння з ієрархами Константинополя, а також перервати участь у єпископських асамблеях, богословських діалогах, багатосторонніх комісіях та всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинополя.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников