RU

Ексрегіонал Мураєв пояснив появу терориста у прямому ефірі свого каналу

07.12.2020, 18:34
Ексрегіонал Мураєв пояснив появу терориста у прямому ефірі свого каналу - Фото
Скриншот із відео

Ексдепутат  Партії регіонів Євгеній Мураєв вважає, що ДНР/ЛНР – це не проросійські терористичні організації. Він вважає, що прямий ефір для одного з ватажків бойовиків ЛНР Родіона Мірошника на його телеканалі НАШ "не порушує закон". Крім того, він заявив, що продовжить "робити свою роботу і боротися". Про це він заявив у себе у Фейсбук, відповідаючи на критику на адресу каналу.

"Жодна держава світу, жодна міжнародна організація, так само як і депутати ВРУ, що випромінюють  "патріотизм", а також "ручні українські суди" не знайшли підстав або сміливості, щоб визнати ДНР і ЛНР терористичними утвореннями", – заявив Мураєв, назвавши LIGA.net "пропагандонами" і "покидьками", а Мірошника – "учасником політичної підгрупи ТКГ у Мінську".

– У серпні 2018 року Верховний суд України роз'яснив, що для визнання ДНР/ЛНР проросійськими терористичними організаціями жодних рішень органів влади не потрібно – рішення виноситься судом у рамках кримінальних проваджень у конкретній справі. Одночасно з цим Верховний суд скасував рішення одного із судів, який вимагав такого роз'яснення.

– Верховний суд нагадав, що Верховна Рада прийняла постанову, якою визначила ДНР/ЛНР терористичними організаціями (чого формально закон не вимагає, але депутати прийняли це рішення). Україна також закликала інші держави розглядати бойовиків у статусі терористів. Верховний суд зобов'язав суди враховувати цю постанову.

– Лише за 2019 рік за статтею "терористична діяльність", згідно з даними СБУ, українські суди засудили до тюремних термінів 54 бойовика ДНР/ЛНР. Всього за останні п'ять років число засуджених за участь у цих терористичних організаціях сягає понад тисячу.

– Більшість із засуджених терористів виходять із в'язниці через обмін між Україною і Росією. Наприклад, у вересні 2019 року Україна передала Росії 35 осіб, засуджених за участь у російській терористичній організації на Донбасі або за підривну діяльність у тилу (диверсанти). Натомість Росія віддала 35 військовополонених. Літаки для обміну одночасно приземлилися в Києві і Москві.

– ДНР/ЛНР також є терористичними організаціями, якщо виходити з рішень Ради національної безпеки й оборони України. Також терористичними організаціями їх вважає Служба безпеки України та інші правоохоронні і державні органи влади. Переважна більшість громадян України (понад 60%) також вважають ДНР/ЛНР терористичними організаціями (згідно з опитуванням Центру Разумкова).

– Жодна країна ООН не визнала бойовиків державним утворенням, включно з Росією. Разом із тим понад 30 країн світу ввели санкції проти бойовиків ДНР/ЛНР за тероризм і посягання на територіальну цілісність України. ДНР/ЛНР вважають організаціями, створеними Росією для ведення гібридної війни на території Донбасу. Росія постачає бойовикам живу силу, важке озброєння, боєприпаси, паливо і гроші.

– Членів ДНР/ЛНР переслідують практично у всіх країнах світу, крім Росії. За участь у терористичній організації ДНР/ЛНР судили людей у Німеччині, Чехії, Болгарії та багатьох інших країнах Європи і світу.

ДОВІДКА. Родіон Мірошник називає себе радником ватажка терористичної організації ЛНР. Вважає організації ДНР і ЛНР "незалежними державами", заперечуючи територіальну цілісність України. Не визнає Крим українською територією. Служить у структурах бойовиків. В ефірі російських телеканалів погрожував Україні терористичними актами нібито "у відповідь" на якісь дії України. Стверджує, що є членом Тристоронньої контактної групи з питань російсько-української війни. Однак туди входять лише представники України, Росії та ОБСЄ (сторони можуть запрошувати будь-яких експертів, але вони не мають будь-якого статусу і не є стороною переговорів).

Читайте також: Сюр. На каналі Мураєва розповіли, як ЗСУ низько літають і "сміються в очі" на Донбасі

Станислав Стороженко, Петр Шуклинов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини