RU

Експерти розкритикували партсписки: продають місця, беруть зірок

27.08.2012, 15:30
Експерти розкритикували партсписки: продають місця, беруть зірок - Фото
Фото: ukraina-vpered.com

На думку експертів, Олесь Доній та Тарас Стецьків були незаслужено позбавлені місць у виборчих списках, а Таїсія Повалій і Андрій Шевченко незаслуженно их получили. Об этом свидетельствуют результаты экспертного опроса, проведенного фондом Демократические инициативы, которое было обнародовано сегодня на пресс-конференции экспертом фонда Марией Золкиной.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Золкіної, оприлюднені партіями виборчі списки не задовольняють більшість опитаних експертів. 29 з 50 експертів вказали, що списки їх "переважно не задовольняють" і ще троє - що "не задовольняють повністю". Більше за інші експертів задовольняє список об'єднаної опозиції Батьківщина (19 експертів), партії УДАР (14 експертів) і партії Свобода (11 експертів).

Найменше респонденти задоволені списком Партії регіонів (21 експерт), партії Україна - вперед! (12 експертів) та партії УДАР (11 експертів).

Серед причин незадоволення списками Золкіна назвала вкрай недемократичний і закритий спосіб їх складання, потрапляння в списки недостойних кандидатів, включення до списків зірок, які не будуть займатися законотворчістю, а також підозра, що місця в списках продавалися. Вона наголосила, що серед тих, хто заслуговує права бути у Верховній Раді, але не потрапив у виборчі списки, найбільша кількість експертів назвали Олеся Донія (20) і Тараса Стецьківа (17).

У той же час, список людей, які ніяк не повинні бути в новому парламенті, але потрапили до прохідної частини списку, очолили Таїсія Повалій від Партії регіонів (14 експертів), Андрій Шевченко від партії Королевської та Тетяна Донець від Батьківщини.

Крім того, шість експертів вказали, що майже весь список Партії регіонів складається з кандидатів, які ніяк не повинні бути у Верховній Раді нового скликання.

Загалом в рамках дослідження було опитано 50 експертів, з яких 25 - журналісти і 25 - політологи, соціологи, громадські діячі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини