RU

Експерти пояснили Януковичу, навіщо потрібно звільнити Тимошенко

21.04.2013, 15:53
Експерти пояснили Януковичу, навіщо потрібно звільнити Тимошенко - Фото
80d3862598432281949ee03eaaad0cdd.jpg

Звільнення Юлії Тимошенко є не єдиною, але, можливо, найважливішою передумовою для підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС. Таку думку висловили кримінолог Ганна Маляр і політолог Андреас Умланд.

"Очевидно, що головною причиною того, що Тимошенко все ще у в'язниці - це те, що її звільнення в так званій сім'ї Януковича асоціюється з певними політичними ризиками. Калькуляції радників Януковича, однак, видаються занадто короткостроковими. У середньостроковій перспективі буде все більше зростати значення питання про політичну легітимність та історичну спадщині правління Януковича ", - відзначають вони.

На думку експертів, до цих пір досягнення Януковича як президента України були дуже скромними. "Вражаючі політичні, фінансові та комерційні успіхи його біологічної та метафоричної сім'ї в майбутньому легко можуть обернутися для Януковича важкою іпотекою його президентства. У реалізації найгіршого сценарію, вони могли б навіть стати джерелом фізичної загрози для нього та його соратників", - підкреслюють вони.

"Підписавши угоду про асоціацію, Янукович сьогодні має шанс стати історичною фігурою в пострадянському розвитку України, якщо не всієї Європи. Тим самим він міг би додати своєму правлінню великий заряд історичної легітимності, а, можливо, навіть у майбутньому отримати якусь недоторканність. Хотілося б вірити в те, що Янукович і його родина в майбутньому не пошкодують про те, що вони упустили цей шанс ", - додали експерти.

За весь час перебування Тимошенко у в'язниці Януковичу було спрямовано понад 100 різних клопотань про помилування екс-прем'єра.

10 квітня 2013 року Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко, у квітні 2012 року - глави християнських церков.

У березні 2012 року з аналогічним клопотанням до Януковича звернулися герої України, представники української інтелігенції, письменники, митці, науковці та видатні громадські та політичні діячі.

Крім того, під вимогою до Януковича звільнити Тимошенко підписалися більше 20 тис. громадян України.

За матеріалами: ZN.UA

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини