RU

Вибухова хвиля. Кому на руку теракти в Дніпропетровську

27.04.2012, 17:20
Вибухова хвиля. Кому на руку теракти в Дніпропетровську - Фото
Фото: Master_Tyre, gorod.dp.ua
Сьогодні близько полудня на проспекті К.Маркса в Дніпропетровську прогримів вибух. За попередніми даними, вибуховий пристрій був закладений в урну на трамвайній зупинці.Через 40 хвилин по вулиці Столярова, біля кінотеатру "Панорама", пролунав ще один вибух. Вибухнув невстановлений предмет, який також знаходився в урні для сміття. Після цього в місті відбулася ціла серія вибухів і ударів, загальна кількість яких досягла 10. ЛІГАБізнесІнформ звернулася до експертів за коментарями  ситуації, яка сталася в розрізі суспільно-політичної ситуації країни.

Фесенко: Не варто робити поспішних висновків

"У зв'язку з вибухами в Дніпропетровську, звичайно, про політичну складову будуть говорити найчастіше. Опозиція буде стверджувати, що влада таким чином готується до введення надзвичайного стану, провладні ж сили будуть звинувачувати в усьому опозиціонерів-екстремістів, які намагаються дестабілізувати ситуацію в країні. Також хочу нагадати, що у нас вже влаштовували теракти для того, щоб вимагати гроші. І ця версія має право на існування ", - упевнений голова центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Експерт вважає, що не варто поспішати з висновками. "Потрібно почекати, поки можливі організатори цих вибухів самі не дадуть про себе знати. Адже якщо це було зроблено з політичною мотивацією, то повинні піти політичні заяви. Акцент явно зроблений на те, щоб привернути увагу мас-медіа. Можливо, залякати населення. Для чого? Знову-таки треба почекати. Я очікую, що хтось візьме на себе відповідальність за подію".

Карасьов: Мета вибухів суто політична

"Якщо відволіктися від політики, то потрібно згадати про те, що Дніпропетровськ - специфічне місто у всіх сенсах цього слова. Враховуючи те, що там недавно було гучне бізнес-кримінальне вбивство Геннадія Аксельрода, то можна припустити, що сьогоднішні вибухи - продовження кримінальних розборок. Правда для цього занадто багато не точкових вибухів, не заточених на конкретну жертву ", - вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Я схильний вважати, що мотиви вибухів все ж політичні. Мета - дестабілізація в країні. Тим, хто це затіяв, вигідно посіяти невпевненість, хаос, страх, примусити громадян замислитися про необхідність сильної руки. Але якщо хтось хоче домогтися ефекту, схожого на російський і білоруський варіант, то їм потрібно взяти до відома, що в Україні немає достатньо потужного і впливового класу, який зміг би до кінця спланувати і провести операції такого роду. До необхідності закручування гайок повинна бути підготовлена особлива громадська думка. Це було на початку 2000-х в Росії, але цього немає сьогодні в Україні ", - сказав Карасьов.

Березовець: За організацією вибухів можуть стояти російські спецслужби

"Спочатку політична підоснова виглядає малоймовірною. Для влади немає ніякого сенсу організовувати теракти в своїй країні за місяць до проведення Євро-2012. Опозиція не може займатися організацією таких терактів - просто не здатна", - відкидає саму популярну версію директор компанії "Berta Communications" Тарас Березовець.

"Хто першим постраждає від вибухів? Місцеве керівництво: губернатор, міліція, СБУ. Кому вигідно їх повалення, той і може стояти за сьогоднішніми подіями. Може бути, це колеги убитого недавно Аксельрода мстять владі за недостатнє просування в розслідуванні справи", - припускає політтехнолог .

"Також це цілком можуть бути теракти зарубіжних спецслужб для того, щоб поставити під сумнів здатність України забезпечити безпеку проведення Євро-2012. Причому, Західним, ніби як, сенсу немає. Тому найімовірніше, це могли б бути росіяни", - ділитися своїми міркуваннями Березовець.

Небоженко: Не здивуюся, якщо вибухи припишуть Тимошенко

"Навіть якщо дніпропетровські вибухи - лише кримінальні розборки гіршого зразка, а я схильний вважати більш життєздатною саме цю версію, про політику будуть говорити в першу чергу. Все ж, як на Заході, так і на Сході, зроблять висновок про те, що влада в Україні вміє боротися з політичною опозицією, але абсолютно не контролює кримінальний світ країни. Західна преса обов'язково буде про це писати , - переконаний директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"Я не здивуюся, якщо ці вибухи спробують приписати Тимошенко і її прихильникам, якщо вже на колишнього екс-прем'єра і без того намагаються повісити вбивство родом з 1990-х. Це було б дуже зручно ій легко зробити, особливо враховуючи той факт, що в руках влади сьогодні всі центральні ЗМІ ", - сказав політолог.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини