Експерти-медійники просять не знімати фільми про війну в Донбасі

27.04.2016, 14:12
Експерти-медійники просять не знімати фільми про війну в Донбасі - Фото
Скріншот з відеозапису
Незалежна медійний рада закликала телеканали утриматися від такої художньої подачі подій в Донбасі, яка помічена в серіалі "Не зарікайся". Про це йдеться в повідомленні прес-служби НМР.

Експерти розглянули  звернення  Нацради з питань телебачення і радіомовлення про дотримання каналом Україна норм законодавства при трансляції 66-ї серії телесеріалу і більшістю голосів визнали, що порушень не було.

У серії основна сюжетна лінія розвивається навколо літньої жінки, яка проживає з сім'єю в Києві і чий син Степан потрапив в полон до бойовиків ЛНР. Події у фільмі показують нинішні дні і відбуваються на тлі справжніх бойових дій на сході країни. При цьому в серії з вуст різних, переважно карикатурних персонажів, звучать слова про "укрів", "купку фашистів", про те, що потрібно "давити криваву хунту".

На думку більшості членів НМР, в цьому випадку подібні висловлювання нібито були необхідні для передачі негативних рис персонажів з банди отамана "Шелеста", які викрадали і катували українських заручників, а також для протиставлення цих персонажів Україні. Крім того, зазначили експерти, саме з їх допомогою вибудовується драма в житті головного персонажа цієї серії.

Разом з тим НМР вважає, що медіа могли б утриматися від художнього зображення подібних подій на Донбасі "до закінчення гострої фази конфлікту". Аргументація експертів - в тому, що художній вимисел на такі теми може сприяти неоднозначному трактуванню подій глядачами і розпалюванню ворожнечі між різними групами населення, а також посилювати розкол в суспільстві.

Незалежна медійна рада радить телевізійникам перед створенням подібних продуктів радитися з експертами - психологами і соціологами.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса