RU

Експерти пояснили різницю між спікером Литвином і спікером Плющем

18.11.2008, 11:30

Серед всіх кандидатів на посаду спікера найбільш вірогідними експерти Агентства моделювання ситуацій (АМС) вважають двох - Володимира Литвина і Івана Плюща. На їхню думку, В.Литвин у разі його обрання сприятиме створенню нової коаліції, а обрання спікером І.Плюща, передусім, вигідно Секретаріату Президента і Партії регіонів.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в АМС, обрання спікером В.Литвина також позитивно позначится на стані країни в умовах світової кризи. "Чи стане Литвин очолювати Верховну Раду залежить від Віктора Ющенка і означатиме згоду Президента на продовження демократичного діалогу", - уточнили в агентстві.

Водночас обрання спікером І.Плюща, на думку експертів, принесе політичні бали Секретаріату Президента і Партії регіонів. "Таким чином, роль технічного Прем'єра гратиме Віктор Балога, оскільки він не планує йти на президентські вибори і може взяти на себе всю відповідальність за непопулярні рішення", - резюмували в агентстві.

Водночас позбавлення А.Яценюка посади спікера експерти вважають неефективним кроком з погляду довгострокових перспектив. "Насамперед, це вигідно прихильникам дострокових парламентських виборів, які покладають надію на те, що новий спікер буде сприяти внесенню до Бюджету змін, які зроблять можливим проведення цих виборів", - зазначили вони.

Нагадаємо, на минулому тижні ВР відкликала Арсенія Яценюка з посади спікера парламенту. За це проголосували 233 народні депутати.

У Верховній Раді України вже зареєстровано проект Постанови ВР про обрання Головою українського парламенту В.Литвина. Суб'єктом законодавчої ініціативи виступив Олександр Омельченко, член фракції НУНС. Проект зареєстровано 12 листопада під №3362.

Досьє на Володимира Литвина >>

Досьє на Івана Плюща >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини