RU

Експерти пояснили, навіщо Росія звинуватила Україну у постачанні зброї

11.08.2008, 16:58

Звинувачення на адресу України щодо продажу зброї Грузії є нонсенсом і спрямовані на те, щоб нейтралізувати Україну як потенційного миротворця у грузино-осетинському конфлікті. Так вважає політичний аналітик інституту Євроатлантичної співпраці Володимир Горбач. На прес-конференції "Війна у Грузії - ризики для України" він відзначив, що Україна і Грузія - суверенні держави і мають право торгувати зброєю і купувати її, оскільки це проходить у рамках законодавства.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Горбач вважає, що Україну можна було б в чомусь звинувачувати, якби вона продавала зброю Південній Осетії або Абхазії. "Найбільшим звинуваченням проти України із російської сторони було б, якби вони звинувачували нас у продажу зброї Південній Осетії або Абхазії. Ось тоді це було б справжнім звинуваченням", - сказав він.

За його словами, звинувачення було зроблене лише для того, щоб не дати можливості Україні виступати у ролі миротворця. "Це було зроблене для того, щоб нейтралізувати Україну як можливого миротворця і посередника у цьому конфлікті. Таким чином, в інформаційній війні це спроба дискредитувати Україну як потенційного миротворця і посередника, щоб не допустити цього", - вважає він.

Ще один експерт, помічник першого заступника Міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Петро Канана також вважає, що ніхто не має права звинувачувати Україну у виробництві та торгівлі зброєю.

Водночас, він чекає, що такі звинувачення на адресу України зі сторони РФ будуть тривати і далі.

Нагадаємо, 2 серпня Президент Південної Осетії Едуард Кокойті звинуватив Україну та США у постачанні зброї у Грузію. За його словами, саме Київ та Вашингтон надали Тбілісі снайперські гвинтівки, які були використані під час перестрілки.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини