RU

Експерти пояснили, чому з Ющенком неможливий спікер парламенту

20.11.2008, 13:50

Обрання Голови Верховної Ради стане можливим після того, як з політичної комунікації буде виведено чинник Віктора Ющенка. Так прокоментував можливість обрання спікера парламенту найближчим часом заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в АМС, О.Голобуцький зазначив, що "деструктивна позиція Секретаріату Президента і особисто В.Ющенка, що претендують на роль основних координаторів політичного процесу, є стримуючим чинником на шляху досягнення політичного компромісу в парламенті, зокрема і подолання політичної кризи в країні загалом ". "Після того, як чинник Ющенка буде виведено за межі перемовин, протягом короткого часу буде досягнуто ключові домовленості і в самому парламенті, і на рівні його співпраці з урядом", - впевнений експерт.

На його думку, вже зараз основні політичні гравці почали втомлюватися від "тотального деструктива" Президента і готові вийти з перемовного процесу з його уповноваженими. "Прагнення влади, що демонструється Ющенком, і його прагнення розповсюдити свій контроль на парламент, шляхом деструктива і інтриг, очевидно, почало втомлювати топ-політиків", - наголосив політолог.

В.Литвин, і В.Янукович відверто втомилися бути слухняними слухачами нескінченних монологів Президента і тіньових домовленостей його секретаря. Спікерські амбіції Литвина можуть підштовхнути його на активізацію власної позиції і ініціювання окремого перемовного процесу з Партією регіонів і БЮТ", - резюмував О.Голобуцький.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України під час пленарного засідання так і не змогла обрати спікера. За пропозицію почати розгляд цього питання і внести його до порядку денного ВР проголосували всього 78 народних депутатів. У результаті 302 депутати підтримали пропозицію працювати в комітетах до кінця тижня. Перший віце-спікер Олександр Лавринович наголосив, що наступне пленарне засідання відбудеться у вівторок, 2 грудня.

Про кандидатів на пост голови Ради у статті "Аукціон спікерів" >>>

Усе про ситуацію в парламенті>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини