RU

Експерти пов'язують майбутнє України із подіями в Грузії

12.08.2008, 17:20

Майбутнє державного суверенітету і територіальної цілісності України залежить від розвитку подій у Грузії, а також від рівня участі української дипломатії та політичної еліти в урегулюванні кавказького конфлікту. Таку думку висловив директор Агентства моделювання ситуацій (АМС) Віталій Бала, коментуючи грузинсько-російський конфлікт на Кавказі. За його прогнозами, надалі можна чекати від РФ активізації певних дій відносно Придністров'я, а згодом і Криму.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в АМС, В. Бала відзначив, що українські політики і державні діячі мають усвідомлювати, що від їхньої реакції і поведінки у розпал грузинсько-російського протистояння на Кавказі багато у чому залежить державний суверенітет і територіальна цілісність України. "Ще деякий час назад, Україна могла стати повноправним регіональним геополітичним лідером. Саме для цього створювалося таке міждержавне об'єднання, як ГУАМ", - нагадав експерт.

За його словами, для країн-учасниць Україна мала стати "свого роду противагою впливу Росії". "Ця задача була надто непростою, але здійснимої. Однак українська влада, як адміністрація Кучми, так і команда Ющенка відверто згаяли це процес", - сказав політолог.

Він наголосив, що зараз Росія готова демонструвати свою силу, незважаючи на міжнародні правові норми і позицію ЄС. "Можна не сумніватися, що у разі успішного для Росії розвитку ситуації на Кавказі, наступним спірним питанням може стати Крим. У зв'язку із цим можна говорити про серйозні випробування для адміністрації Президента Ющенка, тому лідер української дипломатії і верховний головнокомандувач повинен адекватно себе позиціонувати. Грузинсько-російський конфлікт – також неймовірно серйозне випробування зрілості української демократії загалом ", - вважає В. Бала.

На його думку, підтримка Росії осетинської сторони у грузинсько-осетинському конфлікті – це реакція на визнання Європейським Союзом Косово. "Українські та зарубіжні політологи однозначно стверджували, що після визнання незалежності Косова країнами ЄС, Росія зробить хід у відповідь і активізує свою підтримку політичним силами у таких складних регіонах як Абхазія та Південна Осетія. Потім можна чекати певних дій щодо Придністров'я, а згодом і Криму", - спрогнозував директор АМС.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини