Експерти назвали найважливіші події 2018 року - опитування

28.12.2018, 13:17
Експерти назвали найважливіші події 2018 року - опитування - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

За даними опитування, політиком року став президент, а подією - надання томосу про автокефалію української православної церкви

Важливою позитивною подією 2018 року в Україні експерти назвали процес створення єдиної помісної православної церкви. Про це свідчать дані експертного опитування Фонду Демократичні ініціативи.

"Важливими позитивами для країни, на думку респондентів, є також продовження санкційного режиму проти РФ і міжнародної підтримки України, співпраця з США в оборонній сфері та, зокрема, отримання протитанкових комплексів Джавелін", - наголошується в повідомленні.

Експерти також відзначили поступове економічне зростання України та відновлення співпраці з МВФ.

Говорячи про внутрішньополітичні успіхи України, експерти знову наголошували на важливості процесу об'єднання церков і отримання Україною томосу про автокефалію.

"Серед зовнішньополітичних перемог абсолютна більшість експертів відзначила, перш за все, збереження санкцій проти РФ і міжнародне засудження дій Росії в Чорному і Азовському морях, підтримку України ключовими західними партнерами, отримання зброї від США, нещодавні успіхи у відновленні співпраці з МВФ і виграш Україною Стокгольмського арбітражу проти Газпрому", - наголошується в повідомленні.

За оцінками експертів, першість серед найуспішніших політиків року належить президентові Петру Порошенко.

"Попередні два роки місце лідера в рейтингу наших респондентів займав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який в цьому році опинився на третій сходинці в рейтингу найуспішніших політиків року, поступившись також Юлії Тимошенко, успішність якої експерти обгрунтовують зростанням рейтингів напередодні президентських виборів", - йдеться в повідомленні.

Найбільш негативними подіями року, що минає, стали агресія Росії в Керченській протоці і захоплення українських військових моряків і їх судів, напади на активістів і резонансне вбивство Катерини Гандзюк.

Експерти відзначають також відсутність покарань і поновлення на посадах корумпованих чиновників. "Яскравим свідченням цього стало недавнє відновлення на посаді глави ДФС Романа Насірова", - кажуть вони.

Експертне опитування "2018 рік у оцінках експертів" було проведено фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва 15-21 грудня. Опитування мало на меті з'ясувати думки та оцінки експертів щодо основних підсумків 2018 року для України і прогнозів на наступний рік. Загалом було опитано 67 експертів.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы