RU

Експерт: ЄС заступився за Україну перед Росією

02.12.2011, 12:42
Експерт: ЄС заступився за Україну перед Росією - Фото
69d10093019392b7306e18fc624c4c62.jpg
Європейський Союз заступився за Україну перед Росією. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, коментуючи вчорашню резолюцію Європарламенту (ЄП) по Україні.

Так, Горбач, коментуючи один з пунктів резолюції, яким ЄП вперше офіційно визнав тиск Росії на Україну, назвавши це "безпрецедентним випадком в історії взаємин ЄС з зовнішніми партнерами", сказав: "Весь 2011 рік йде велика геополітична конкуренція за Україну між ЄС і РФ . Більш того, Росія пропонує свої власні інтеграційні проекти Україні - але тільки після того, як намітився прогрес щодо Угоди про асоціацію між Києвом і Брюсселем".

За словами Горбача, європарламентарі могли також відслідкувати російський тиск на Україну через газову сферу.

"Для нашої країни цей пункт резолюції означає, що ми не в змозі самостійно опиратися російському тиску. Для того, щоб міцно триматися на ногах, Україні потрібно мати стратегію", - вважає експерт.

Він зазначає, що резолюція містить слова підтримки Києва в його переговорах з Москвою. "Один з пунктів резолюції - надавати Україні підтримку в її газових переговорах з РФ. Зокрема, пропонувати європейські моделі формування цін на енергоносії. Це говорить про готовність ЄП допомагати нам у цій сфері взаємин з РФ", - зазначив Горбач.

Говорячи про певну жорсткість формулювань в резолюції щодо Росії, політолог наголосив, що вказаний документ побачив світ під час серйозного ускладнення у відносинах між Москвою і Брюсселем. "Тут зіграв свою роль і конфлікт навколо системи ЄвроПРО, погрози Медведєва направити ракети у бік європейських країн, його розмови про ударні групи і так далі", - зазначив він.

"Сьогодні спостерігається серйозне похолодання в європейсько-російських відносинах."Перезавантаження "закінчилося", - констатував експерт.

В цілому, на думку Горбача, резолюція Європарламенту по Україні носить позитивний характер. "Це був максимум того, на що наша країна могла сподіватися. ЄС вкотре не закрив двері, незважаючи на всі виклики, які кидає Київ", - зазначив він.

"Важливий пункт документа - Європарламент рекомендує Єврокомісії та всім іншим органам ЄС передбачити в Угоді про асоціацію з Україною пункт, який би дозволив розірвати угоду у випадку, якщо Україна остаточно зверне з демократичного шляху. Це дуже важливий пункт, який послужить надійним запобіжником від негативних змін в Україні", - додав Горбач.

Петро ШУКЛІНОВ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини