Експерт озвучив найбільшу заслугу Порошенка

08.06.2016, 11:09
Експерт озвучив найбільшу заслугу Порошенка - Фото
Ярослав Грицак (фото - Facebook/Грицак)

Професор Українського католицького університету Ярослав Грицак вважає, що саме при президенті Петру Порошенку Україна вистояла "російську весну"

Найбільша заслуга президента Петра Порошенка в тому, що Україна вистояла "російську весну". Про це заявив ЛІГА.net професор Українського католицького університету Ярослав Грицак.

"Я не кажу, що це саме його заслуга - це, безумовно, заслуга всієї України. Але я не уявляю собі ніякого іншого президента на місці Петра Порошенка, який повів би себе ефективніше в цій ситуації. Адже одна з сильних сторін Порошенка в тому, що він дуже хороший дипломат і парламентер", - вважає Грицак.

За його словами, друга реальна заслуга, полягає в тому, що ніколи Україна не мала таких систематичних реформ, як при Порошенку. "Бальцерович сказав правильно: за два роки Україна зробила більше, ніж за всі роки незалежності до цього. Його період можна порівняти хіба що з правлінням раннього Леоніда Кучми. Але у Порошенка реформи систематичніше. У мене є підстави припускати, що в наступні пару місяців нас чекає новий ривок в реформах", - пояснив історик.

Він вважає, що самі в позитивному сенсі радикальні реформи відбуваються в освіті. "Особливо - у вищій школі. Крім того, хоч я і не фахівець в цьому, але вважаю, що також пішли реформи, що стосуються оподаткування бізнесу - те, що називається початком виведення бізнесу з сірої зони", - додав Грицак.

Професор також виділив і мінуси. "Не можна не звернути увагу, що навіть ці необхідні і правильні реформи проходять в недостатній кількості, їх мало і вони запізнилися за часом. Ми ж розуміємо, що в Україні успішні реформи можуть бути тільки радикальними. А реформи, що проводяться зараз, не досягли радикального градуса, тому не до кінця є впевненість, що вони досягли в своєму прогресі необхідної точки неповернення. Лакмусовий папірець - реформа судової системи та прокуратури ", - зазначив Грицак.

"Ще одне розчарування особисто для мене - після приходу до влади Порошенка веде себе дуже авторитарно і з часом ця авторитарність тільки посилюється", - розповів історик.

Експерт вважає, що в цих сферах ситуація більш, ніж погана. "Все, що відбувається в прокуратурі - це, напевно, найбільший провал Порошенка. Певні зміни є, але вони явно недостатні. Це видно хоча б тому, що ніхто не покараний з тих, хто повинен бути покараний", - підкреслив він.

На його думку, Порошенко допускає ту ж помилку, яку допускали більшість реформаторів Східної Європи, які, не вірячи в суспільство, вирішували проводити реформи авторитарно - "зверху", не пояснюючи логіки реформ і взагалі не спілкуючись з суспільством.

"Це слабкість багатьох східноєвропейських реформаторів - починаючи від Російської імперії та Олександра II. Незважаючи на це, я до сих вірю в Порошенка. На тій простій підставі, що я бачу його амбіції. Вони здорові. Він не хоче бути просто черговим президентом, прагне увійти в історію як по-справжньому державний діяч. Поки я не бачу підстав, щоб говорити про те, що він ці амбіції реалізує, але вони очевидно є", - пояснив Грицак.

Читайте также спецпроект: Модель Порошенка: два роки при владі

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы