RU

Експерт: Янукович багато отримав, але втрачає вплив на Раду

01.10.2010, 12:10

Повернення до Конституції 1996 року посилить повноваження Президента у частині формування виконавчої влади, але послабить важелі його впливу на Верховну Раду. Про це у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив директор політико-правових програм Центру Разумкова, політолог Юрій Якименко.

"За Конституцією 1996 року в Януковича, виходить, ті самі повноваження, що і у Кучми. Тобто посилені повноваження у частині формування виконавчої влади і впливу на неї. Але водночас послаблені повноваження щодо парламенту. І якщо до цього парламенту йому (Януковичу, - ред.) не треба застосовувати особливих важелів впливу, - наприклад, розпускати його, - то не виключено, що ситуація зміниться після нових виборів. І він отримає парламент, на який не має важелів впливу", - сказав Ю. Якименко.

До того ж експерт нагадав, що Конституція 2004 року передбачала цілий ряд ситуацій, що дасть змогу Президенту достроково припинити повноваження парламенту, тоді як у Конституції 1996 року така підстава одна - якщо протягом 30 днів не проводяться пленарні засідання.

Коментуючи рішення КСУ, Ю.Якименко визнав, що воно викликало більше питань, ніж відповідей. "Це рішення, якщо воно передбачає пряме і безпосереднє повернення до редакції Конституції 1996 року викликає дуже багато питань, вносить і правовий хаос і дає підстави для дуже різноманітних політичних дій. Воно ускладнило політичну ситуацію, а не полегшило", - вважає він.

Крім того, Ю.Якименко не розуміє, яке рішення тепер буде прийнято щодо складу Кабінету Міністрів. "Якщо формування Кабміну відбувалося на підставі некоснтитуційних норм, що з цим робити далі?" - зазначає експерт.

"Так що все не так просто. І не все так однозначно", - наголосив Ю.Якименко.

Нагадаємо, Конституційний Суд України повернув редакцію Конституції 1996 року. Відповідне рішення зачитав сьогодні глава Конституційного Суду Анатолій Головін. Зокрема Конституційний Суд визнав не відповідним Конституції Закон "Про внесення змін до Конституції України" N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Цей Закон N2222-IV втрачає силу з дня прийняття Конституційним Судом такого рішення, тобто з 30 вересня.

Крім того, КСУ поклав на органи державної влади обов'язок невідкладно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 28 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.

Юрій Якименко: біографія та добірка новин>>>
Конституційний Суд України: добірка новин>>>

Валерія КОНДРАТОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини