RU

Експерт допускає, що "Стабільності і реформ" вже немає

01.10.2010, 17:30
Експерт допускає, що
0f48f0246f78b1f7d8ff0a5bba16df32.jpg

Експерт допускає, що "Стабільності і реформ" вже немає

Рішення Конституційного Суду України з політреформи ставить під сумнів існування коаліції "Стабільність і реформи". Про це у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.

Зокрема, відповідаючи на питання, що буде з коаліцією, саме поняття якої немає у редакції Основного Закону від 1996 року, І.Когут сказав: "Конституційний Суд не відповів на ключові питання - які повноваження на сьогодні залишаються у Верховної Ради, в рамках яких повноважень працює Президент. Якщо ми автоматично перейдемо до Конституції 1996 року, то очевидно, що коаліції немає. Якщо ж говорити, що парламент ще якийсь час буде працювати за повноваженнями, прописаними у Конституції 2004 року, то коаліція є".

За його словами, відповідний орієнтир мав би дати сам КСУ, визначивши терміни переходу до Конституції 1996 року. "Не виключено, що ця (відсутність орієнтира, - ред.) призведе до хаосу, тому що ніхто не буде знати чітко, на що спиратися і чим керуватися", - зазначив експерт.

Водночас І.Когут звернув увагу на те, що з погляду фактичної природи коаліція вже втратила формальну юридичну чистоту. Це сталося після рішення КСУ, коли "почалися всі ці тушковані процеси", - наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Конституційний Суд повернув редакцію Конституції 1996 року. Відповідне рішення зачитав глава Конституційного Суду Анатолій Головін. Зокрема КСУ визнав не відповідним Конституції Закон "Про внесення змін до Конституції України" N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Цей закон N2222-IV втрачає силу з дня прийняття Конституційним Судом такого рішення, тобто з 30 вересня.

Крім того, КСУ поклав на органи державної влади обов'язок невідкладно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 28 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.

Повний текст рішення КСУ з політреформи>>>

Ігор Когут: біографія та добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>

Валерія КОНДРАТОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини