RU

Екс-посол США порадив Януковичу проявити креативність заради ЄС

13.08.2013, 17:22
Екс-посол США порадив Януковичу проявити креативність заради ЄС - Фото
Стівен Пайфер
Екс-посол Пайфер зазначив, що справа Юлії Тимошенко може серйозно вплинути на угоду про асоціацію Україна-Євросоюз. "Більшість країн-членів ЄС, такі як Німеччина, Франція, Великобританія, Нідерланди, Швеція все ще думають, що Україна повинна продемонструвати більший прогрес у виконанні умов, які ЄС поставив перед адміністрацією Януковича. Однією з таких умов було припинення практики виборчого правосуддя. І це в розумінні багатьох країн-членів ЄС означає певний прогрес у справі Тимошенко", - сказав екс-посол в інтерв'ю Голосу Америки.

Американський дипломат вважає, що за відсутності рішення у справі Тимошенко Європейський Союз "може закрити двері до підписання угоди про асоціацію", а такий варіант завдасть Януковичу більше шкоди, ніж вигоди. "Мене здивувало, що через персональну неприязнь до Тимошенко, Банкова продовжує ставити себе і Україну в дуже складну ситуацію. Ні для кого не секрет: на Україну тисне Росія і президент Путін", - сказав Пайфер, передає прес-служба Тимошенко.

Він зазначив, що Москва хоче тримати Україну у сфері свого впливу. "Я думаю, це не вигідно президенту Януковичу і він цьому чинить опір. Але Янукович послабив свою позицію в протистоянні з Путіним, тому що через справу Тимошенко у нього слабкі відносини з Європейським Союзом", - сказав екс-посол ..

На його думку, найближчим часом Янукович буде змушений знайти рішення у справі Тимошенко. "Ні для кого не секрет, що у нього є всі інструменти, щоб звільнити Тимошенко, якщо він цього захоче. Я бачив заяви українських лідерів, що у них немає юридичних механізмів. Але я переконаний, що якщо вони проявлять креативність, вони знайдуть спосіб як звільнити Тимошенко. Це не юридичне, це політичне рішення, яке має ухвалити Банкова", - підкреслив американський дипломат.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини