RU

Екс-голова ВСУ Онопенко: Я рекомендував Романюка на посаду голови

17.05.2013, 17:52
Екс-голова ВСУ Онопенко: Я рекомендував Романюка на посаду голови - Фото
Василь Онопенко
Голова Ради суддів і суддя Верховного суду України  Василь Онопенко рекомендував колегії призначити головою суду Ярослава Романюка. Про це колишній голова ВСУ сказав, коментуючи підсумки таємного голосування суддів.

"Я дуже позитивно оцінюю обрання Ярослава Романюка головою Верховного суду. Це була, в першу чергу, моя пропозиція. Думаю, з його обранням ми ще побачимо ренесанс суду. Дуже добре його знаю, багато разом працювали. Давно його відзначив як грамотного і принципового суддю. Романюк очолював всі перевірки, зокрема, по землі в Київській області. На підставі тих перевірок весь Макарівський суд був звільнений з постів суддів, адже вони брали участи у схемах розкрадання земель. У багатьох ситуаціях він проявив себе принциповим суддею. Мене не мучить совість, що я і колеги підтримали його", - сказав Онопенко, пише
Glavcom.ua

"Не сприймаю розмови, що Романюк ставленик влади і Банкова взяла під контроль Верховний суд. Це абсурд. Кажуть - він креатура
Портнова, це не правда. Чи не Портнов призначав Романюка, було таємне голосування, судді обирали свідомо - на них вплинути було неможливо. У нинішніх умовах для суду і країни це було краще рішення ", - стверджує екс-голова ВСУ.

За його словами, Романюк був змушений контактувати з Банковою, але це ще нічого не означає. "В якості голови Ради суддів він був змушений контактувати з іншими органами влади. Хтось розцінив це як ознаку того, що він - креатура Банкової. Так, у нього нормальні відносини з президентом
Януковичем. Але не всяка пряма є найкоротшою. Повірте, Романюк буде робити все можливе для незалежності судової системи та ЗСУ. А головне завдання - повернути повноваження Верховного суду, і це реально ", - сказав Онопенко.

Нагадаємо, сьогодні ЗСУ в закритому режимі
підтримав Романюка в якості нового голови суду. За кандидатуру Романюка проголосували 28 з 46 суддів. За конкурента - Віктора Кривенка - віддали голоси 17 суддів. Романюк одразу заявив, що має намір домогтися повернення повноважень ВСУ.

Раніше, в період керівництва ВСУ Василем Онопенком, близького до БЮТ, інстанція була позбавлена ​​частини повноважень у результаті судової реформи 2010 року.

Досьє на Ярослава Романюка

Досьє на Василя Онопенка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини