RU

Екс-голова ЦВК: Треба робити так, щоб референдуму не було

13.09.2013, 10:20
Екс-голова ЦВК: Треба робити так, щоб референдуму не було - Фото
Володимир Шаповал
Екс голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що закон про всеукраїнський референдум юридично не зовсім пристойний, і потрібно робити все можливе для того, щоб референдум в Україні не відбувся. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Україна молода.

Коментуючи думку про те, що він гальмував в ЦВК ідею проведення референдуму, Шаповал сказав: "Я не буду ні спростовувати, ні підтверджувати ці думки. Моя позиція така: всеукраїнський референдум з будь-якого питання розколе суспільство, яке і так роз'єднане" .

"Я неодноразово говорив, що той закон, який прийняли, - він як мінімум дискусійний, а взагалі, юридично не зовсім пристойний... Президент недавно сказав, що будемо вносити зміни до цього закону. І це правильно, адже там є не тільки юридичні помилки, а й положення, які можуть викликати суспільно - політичні проблеми" , - додав він.

Шаповал нагадав, як за цим законом формуються комісії з референдуму: "Порядок, закладений законом, - їх формують місцеві влади, - означає, що референдум буде проводитися виключно саме владою. А коли влада проводить референдум, вона завжди перемагає, незважаючи на можливе домінування в суспільстві протилежної думки. Такий висновок можна зробити з практики багатьох пострадянських країн.

"Я шукав би всі підстави зробити так, щоб референдум найближчим часом в Україні не відбувся. Посилатися на Швейцарію чи Америку і проводити паралелі - недоречна справа. У Швейцарії живуть швейцарці, і давно у них є референдум, і відповідне ставлення до влади. А референдум в пострадянських країнах, як показує досвід, - це маніпулятивна річ. Маніпулювати нашими людьми поки дуже просто" , - підсумував Шаповал.

Нагадаємо, раніше суд двічі забороняв ЦВК відправляти свого представника на збори ініціативної групи громадян по оголошенню референдуму про вступ до Митного союзу. Ініціатором зборів в обох випадках виступала КПУ.

Досьє на Володимира Шаповала
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини