RU

Екс-держсекретар США бачить можливість насильницького розпаду РФ

20.08.2014, 12:41
Екс-держсекретар США бачить можливість насильницького розпаду РФ - Фото
Строуб Телботт і Дмитро Медведєв (фото - ЕРА)
Колишній заступник держсекретаря США і один з провідних американських експертів з відносин з Росією Строуб Телботт заявив, що рішення президента Росії Володимира Путіна відмовитися від визнання кордонів, що виникли при розпаді Радянського Союзу, може підготувати грунт для "насильницького розпаду" самої Російської Федерації.

В інтерв'ю Huffington Post Строуб Телботт також висловив сумніви в життєздатності стратегічного альянсу між Росією і Китаєм, наголосивши, що Росія має в своєму розпорядженні "багато ресурсів, які потрібні Китаю, але малу кількість людей, щоб їх захищати".

"Одним з найважливіших рішень, яке прийняв Борис Єльцин, як найвпливовіший з пост-радянських лідерів, які керували розпадом СРСР, були гарантії, що міжреспубліканські кордони стануть міжнародними кордонами нових незалежних держав", - сказав Телботт, який сьогодні очолює Інститут Брукінгса - ліберальний дослідний центр у Вашингтоні.

"Вже одне це дозволило Радянському Союзу розпастися, загалом, мирно, без насильства і відносно впорядковано, - продовжив він. - СРСР уникнув кривавої війни, яку ми спостерігали при розпаді Югославії. Путін відкинув це рішення і тепер слідує курсом сербського лідера Слободана Мілошевича. Вибравши цей курс, Путін, цілком можливо, штовхає Російську Федерацію до насильницького розпаду".

Говорячи про можливість стратегічного партнерства між Росією і Китаєм, Телботт вказав, що ці дві країни "насправді не підходять одна одній через серйозні економічні відмінності". "Крім того, існують суперечливі геополітичні та етнографічні реалії, - сказав він далі. - Росія - найбільша за площею країна на планеті, що має довгий кордон з найбільшою країною за чисельністю населення, Китаєм. У Росії є багато чого з того, що потрібно Китаю - сировина. Це складові майбутньої серйозної конкуренції, а можливо, навіть і конфлікту ".

"Якщо замислюватися про довгострокову перспективу, чого Путін не робить, йому слід було б більше турбуватися про стійкість російського контролю за великими територіями сходу країни, де є багато ресурсів, які потрібні Китаю, але мало людей, щоб їх захищати", - резюмував колишній американський дипломат .

Джерело: Голос Америки

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини