RU

Екс-нардепів Опоблоку Вілкула й Колєснікова більше ні в чому не звинувачують

27.02.2020, 12:49
Екс-нардепів Опоблоку Вілкула й Колєснікова більше ні в чому не звинувачують - Фото
Олександр Вілкул та Дмитро Колєсніков (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Жовтневий суд Дніпра звільнив колишніх депутатів Ради фракції Опоблок Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова від кримінальної відповідальності за строками давності. Про це пише Судовий репортер з посиланням на дані реєстру судових рішень.

Вілкула та Колєснікова звинувачували за ч. 2 ст. 364 КК - зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, за такий злочин передбачено до шести років позбавлення волі, а строк давності притягнення до кримінальної відповідальності становить 10 років.

Після направлення справ до суду звинувачення змінили на ч. 2 ст. 367 КК - службова недбалість, це є злочином середньої тяжкості і термін давності по ньому - п'ять років. Захист клопотав про закриття справ і зазначила, що вважає кримінальне провадження політично мотивованим.

Справу Вілкула закрито 28 січня. У звинуваченні йшлося, що з березня 2010 року по грудень 2012-го, коли Вілкул був головою Дніпропетровської ОДА, він незаконно змінив цільове призначення 21 га земель колективної власності правонаступників колишніх колгоспів з передачею в оренду ВАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат". Збитки правонаступників колгоспів оцінювалися в понад 12 000 000 грн. Також від зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу державі було завдано збитків на суму 486 000 грн.

Крім того, Вілкул як голова ОДА, за версією звинувачення, незаконно змінив для ТОВ "АРТ ЛЕНД" вид угідь площею 45,4 га, чим створив умови для подальшої незаконної зміни цільового призначення і заниження суми втрат сільгоспвиробництва. Збитки громадським інтересам в суму понад 5 000 000 грн.

Аналогічно закрито справу Колєснікова, який в часи президента Віктора Януковича був головою Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном. Він нібито затвердив зміни до переліку майна держпідприємства, яке не підлягає приватизації, куди не було включено дві будівлі. Надалі це дозволило продати об'єкти. Тяжкі наслідки державним інтересам оцінюються у понад 16 млн грн.

Рішення по Вілкулу та Колєснікову приймав суддя Сергій Мельниченко.

Читайте також: Суд звільнив Вілкула і Колєснікова на поруки - адвокат

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини