RU

Екс-міністр Продан свідчить на користь Тимошенко

27.07.2011, 17:11
Екс-міністр Продан свідчить на користь Тимошенко - Фото
06e303c8445807bed88e1e178b02e55c.jpg

Екс-міністр Продан свідчить на користь Тимошенко
Екс-міністр палива і енергетики Юрій Продан (на фото) вважає, що перед підписанням газових контрактів з Росією в 2009 році Україна вичерпала всі можливості по досягненню оптимального результату. Про це він заявив, даючи свідчення в суді у справі Тимошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, відповідаючи на питання, чи були у України вичерпані всі можливості по газових переговорах з Росією, Продан сказав: "Я вважаю, що подальші переговори ні до чого б не привели".

Екс-міністр пояснив, що позиція російської сторони була дуже жорсткою і по ціні на газ, і по збереженню колишньої ціни на транзит.

Відповідаючи на питання Юлії Тимошенко, Продан зазначив, що ціна на газ в 450 доларів була озвучена російською стороною до приїзду в Москву урядової делегації. Крім того, він підтвердив, що ціна на транзит російського газу по території України не могла бути підвищена відповідно до договору, підписаного Газпромом, Нафтогазом і Росукренерго 4 січня 2006 року. Екс-міністр також підтвердив, що документ залишався в силі на момент підписання газових контрактів 2009 року.

Крім цього, Продан наголосив, що базова ціна на газ в 2009 році, згідно з договором, становила 360 доларів - 450 доларів з урахуванням 20-процентної знижки, - а фактично за формульним розрахунком середня ціна по року становила 232 долари.

Крім того, відповідаючи на питання прокурорів, Продан заявив, що українська газотранспортна система під час газової кризи працювала в небезпечному режимі, оскільки газ відбирався з підземних газових сховищ, і тиск в них постійно знижувався, а новий газ не надходив.

Продан нагадав, що для того, щоб забезпечити всю територію України газом, ГТС вперше довелося запустити в реверсному режимі.

Юрій Продан: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини