RU

Екс-глава СБУ хоче побачити під слідством екс-майора Мельниченка

14.04.2011, 13:55

Екс-глава СБУ Ігор Смешко вважає, що розкрити "справу Гонгадзе", не розслідувати кримінальні справи щодо екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка, неможливо. Про це він заявив журналістам сьогодні перед тим, як зайти у будівлю прокуратури.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, І.Смешко уточнив: "Я знаю, що у 2001 році, в січні, були порушені три кримінальні справи щодо колишнього майора Мельниченка. Ці справи, на мою думку, були протиправно закриті у березні 2005 року Піскуном, який очолював тоді Генеральну прокуратуру, під час головування у СБУ пана Турчинова. На моє переконання, розкрити злочин про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе абсолютно неможливо без розслідування цих трьох протиправно закритих кримінальних справ щодо майора Мельниченка".

На думку І.Смешка, необхідно дати відповіді на такі питання, як: хто стояв за організацією прослуховування першого кабінету держави, яким чином ця інформація оброблялася і поширювалася, а також які маніпуляції з нею здійснювалися.

І.Смешко наголосив, що без цього не вдасться дати остаточної відповіді на питання, хто міг бути замовником вбивства Г.Гонгадзе.

Нагадаємо, сам М.Мельниченко, коментуючи під час Інтернет-конференції на порталі ЛІГАБізнесІнформ закриття кримінальних справ, заявив: "4 січня 2001 року щодо мене були порушені кримінальні справи за фактом перевищення службових повноважень, наклепи на вищих посадових осіб держави, підроблення документів, розголошування державної таємниці. 15 січня 2001 року я був оголошений у розшук Інтерполом. Після цього Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла однозначне рішення, що Мельниченко - не злочинець, а людина, яку політично переслідують. Усі кримінальні справи в Україні були закриті. Я згодний, що робити записи в головному кабінеті держави - не морально, якщо там сидять моральні люди. Але якщо там сидять бандити, то мій борг як офіцера був викрити цю банду".

Ігор Смешко: біографія та добірка новин>>>
Микола Мельниченко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини