RU

Екс-глава МЗС назвав головний підсумок скандалу з "WikiLeaks"

07.12.2010, 10:45
Екс-глава МЗС назвав головний підсумок скандалу з
1f37fdd6bf51896f2e5a17de7861daec.jpg

Екс-глава МЗС назвав головний підсумок скандалу з "WikiLeaks"

Будь-яка країна світу, зокрема США, беззахисна перед загрозами інформаційної безпеки. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат України з фракції НУНС, лідер Народного Руху України, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк (на фото), коментуючи скандал, що вибухнув, пов'язаний з витоком секретного листування між Посольствами США по всьому світу і Держдепартаментом.

"Якщо 11 вересня 2001 року світ виявився беззахисним перед загрозою тероризму, то сьогоднішній скандал показує, що будь-яка країна світу, зокрема США, є беззахисними з погляду інформаційної безпеки", - наголосив Б.Тарасюк.

"Витік дипломатичної кореспонденції у таких масштабах міг би завдати шкоди будь-якій країні, тим більше США. Важко собі уявити, що б сталося, якби аналогічний витік стався з дипломатичної служби Німеччини, Великобританії, Франції, Росії", - зазначив екс-міністр.

Водночас, за його словами, наразі витік не завдав ніякого збитку відносинам між Україною і США. "Оцінку повинні давати Президент, Прем'єр-міністр, Міністр закордонних справ. Якщо МЗС висловить якусь позицію, тоді ми зможемо говорити про те, є шкода чи ні. Особисто я не знаю нічого, що могло б завдати шкоди відносинам України і США", - наголосив Б.Тарасюк.

"Звичайно, розкриття інформації, яка має конфіденційний характер, може мати вплив, але це залежатиме від того, які оцінки давалися тим чи іншим політичним діячам іноземних держав з боку американських дипломатів. Це справді може призвести до погіршення відносин, але щодо України я такого сказати не можу", - резюмував політик.

Нагадаємо, раніше сайт "WikiLeaks" оприлюднив десятки тисяч конфіденційних американських дипломатичних депеш. Великий витік секретних дипломатичних документів змусив тремтіти Вашингтон і світові столиці, виявивши обман і ускладнивши стратегічно найважливіші відносини

Америки. У депешах є інформація і про Україну.

Борис Тарасюк: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини