RU

Єдина церква буде домінуючою через 5 років - митрополит УПЦ МП

16.11.2018, 13:11
Єдина церква буде домінуючою через 5 років - митрополит УПЦ МП - Фото
Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (фото - infomist.ck.ua)

Митрополит Черкаський і Канівський Української православної церкви Московського патріархату Софроній (Дмитрук) вважає, що протягом п'яти років автокефальна церква може стати єдиною в Україні. Про це він заявив в інтерв'ю Бі-бі-сі Україна.

Відповідаючи на питання, які церкви будуть існувати в Україні, і яка з них буде найсильнішою до 2023 року, він сказав: "Якщо так трапиться, що буде автокефалія, то вона буде єдиною церквою в Україні, як зараз наша Українська православна церква так званого Московського патріархату".

"Її не буде буде як церкви. Вона буде як... ну, ось п'ятидесятники є, іудеї є, католики є, уніати є - і вона буде. Але домінуючою буде автокефальна церква", - підкреслив митрополит.

Софроній, який не приховує, що є прихильником автокефалії для України, каже, що його погляди не приносять йому ніяких проблем в церкві: його там називають "диваком". Він заявляє, що всупереч рішенню собору УПЦ МП збирається брати участь в об'єднавчому соборі, на якому утворюється автокефальна церква, а потім, можливо, і приєднається до неї.

"Я хочу, щоб у нас в Україні церква була більш вільною, і підходжу до цього питання з точки зору гідності", - сказав митрополит.

На думку митрополита Симеона, автокефальну помісну церкву в Україні буде створена в будь-якому випадку - з УПЦ МП або без неї.

12 жовтня 2018 року Вселенський патріархат заявив, що Варфоломій продовжує процедуру надання томосу про автокефалію УПЦ. Знято анафему предстоятеля УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. Вирішено, що Київська митрополія передана Москві незаконно. РПЦ прийняла рішення розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом, а її глава Кирило заявив, що Константинополь "впав в розкол". У нього поскаржилася на Варфоломія Папі Римському, а деякі в РПЦ чекають смерті Вселенського патріарха - "помре і все повернеться до норми".

LIGA.net підготувала короткий словник основних церковних термінів, які в останні дні і місяці стали частіше використовуватися священнослужителями і ЗМІ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини