RU

Джемілєв: Заарештований Гриценко для регіоналів вже давно не "свій"

28.01.2011, 10:55
Джемілєв: Заарештований Гриценко для регіоналів вже давно не
2619122d1951627136e16d68ca787dc8.jpg

Джемілєв: Заарештований Гриценко для регіоналів вже давно не "свій"

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв стверджує, що в екс-спікера парламенту Криму Анатолія Гриценка була давня ворожнеча з нинішнім Прем'єром Криму Василем Джарти, а для Партії регіонів він вже давно не "свій". Про це М. Джемільов заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ, коментуючи арешт А.Гриценко.

Зокрема, відповідаючи на питання, що він робив у Центральному районному суді Сімферополя, який обирав запобіжний захід для А.Гриценка, М.Джемілєв сказав: "Я передав судді свою заяву про поруку: гарантую, що він буде у суді своєчасно, не буде ухилятися. Зі мною заяву подали депутати від БЮТ Велижанський і Сенченко. Але суд не взяв це до уваги і виніс рішення залишити Гриценка під вартою. У мене таке створилося враження, що рішення виноситься не у суді, а в іншому місці".

До того ж М.Джемілєв нагадав, що А.Гриценко був усунений з посади спікера відразу після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, хоч "для цього не було підстав". "Але - вказівка зверху. У нього була давня ворожнеча з Джарти, з нинішнім Прем'єром. А оскільки тут вже всі структури, зокрема і силові, так би мовити, у своїх хлопців, то, я думаю, тут не обійшлося..." - вважає він.

За його словами, А.Гриценко для Партії регіонів вже давно не "своя" людина: "Між ними (кримськими регіоналами, - ред.) багато чого відбувається. І він там далеко не свій для них. Він готовий був піти з Партії регіонів, але не було, куди, як-то кажуть, пристати".

"Думаю, тут присутній чинник залякування. Залякування всіх, хто невигідний новій владі. Нас також намагалися лякати", - додав він.

Коментуючи обставини "справи Гриценка", М.Джемілєв сказав: "Начебто у 2004 році землі, належні Міністерству оборони, він здав в оренду. Але там був лист з Міноборони, який саме просило розпорядитися цією землею, тому що вона не використовується, і не можуть платити податки на землю. Тоді Гриценко створює комісію, і там прийняв рішення. Можливо, не все чисто було, але це не ті дії, за які треба притягувати до кримінальної відповідальності або у будь-якому випадку заарештовувати. Проте так зробили", - наголосив він.

М.Джемільов пояснив, що тепер у нього виникає закономірне питання: "А чому любителі справедливості і законності, прокурори сім років спали, і раптом зараз пригадали про це? Що, раніше невідомо було? Ясно ж, все це робиться за командою".

Нагадаємо, сьогодні Центральний районний суд Сімферополя постановив заарештувати А.Гриценка на два місяці. Сьогодні йому було пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 статті 365 КК (перевищення влади або службових повноважень). За даними прокуратури, йдеться про незаконне вилучення земель військового радгоспу "Азовський". Слідство вважає, що А.Гриценко, будучи главою Ленінської райдержадміністрації, здійснив дії, спрямовані на незаконне відчуження земель площею 4,8 тис. га.

Крім того, прокуратура перевіряє законність здачі в оренду земельних ділянок на території санаторію Верховної Ради АРК "Росія".

А.Гриценко очолював Ленінську райдержадміністрацію у 2001-2005 рр. З вересня 2005 по травень 2006 рр. він був першим заступником глави Ради міністрів Автономної Республіки Крим, у 1997-1998 і у 2006-2010 рр. - глава Верховної Ради Криму. Очолює Ленінську районну організацію Партії регіонів.

Мустафа Джемілєв: біографія та добірка новин>>>
Анатолій Гриценко: біографія та добірка новин>>>

Валерія КОНДРАТОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини