RU

Двох київських митників засудили за "швидкі" для Тимошенко

26.11.2012, 16:54
Двох київських митників засудили за
818a2f86fa6619f2df89f4f3271ddafb.jpg

Двоє співробітників Київської регіональної митниці отримали умовні терміни за службову недбалість, якої вони припустилися під час розмитнення автомобілів швидкої допомоги Оpel Combo за часів прем'єрства Юлії Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Києва, Солом'янський районний суд м. Києва виніс вирок працівникам митниці, з вини яких до державного бюджету не надійшло більше 9 млн.грн.

Суд дійшов висновку, що начальник і інспектор відділу Київської регіональної митниці у 2009 році під час митного оформлення автомобілів Оpel Combo прийняли незаконне рішення щодо їх класифікації як транспортних засобів медичного призначення, що дозволило зменшити розмір митних та інших податкових платежів. На підставі виданого ними рішення при розмитненні 1000 автомобілів Оpel Combo не було донараховано і не сплачено понад 7,1 млн.грн. ввізного мита, 1,5 млн.грн. ПДВ і 465 тис.грн. акцизного збору.

Державна реєстрація Оpel Combo як предметів медичного призначення, за даними прокуратури, не проводилася, свідоцтво про державну реєстрацію не видавалося.

За висновком Українського медичного центру сертифікації, ці автомобілі не можуть бути визнані виробами медичного призначення, оскільки не відповідають вимогам державного стандарту: вони не обладнані спеціальними медичними приладами і не пристосовані для транспортування хоча б однієї людини на ношах.

За вироком суду, обидвох посадовців митниці засуджено за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість), їм призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном в один рік, а також позбавлення права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій представників влади, строком на один рік.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура порушила справу за фактом порушення законодавства в 2009 році під час закупівлі тисячі Оpel Combo під виглядом автомобілів швидкої допомоги. Одним з фігурантів справи була екс-прем'єр: за даними слідчих, ввезені транспортні засоби використовувалися у передвиборчій кампанії кандидата в президенти Юлії Тимошенко шляхом розміщення на них напису "Програма уряду Тимошенко".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини