RU

Дві третини громадян схвалюють відсторонення Януковича-опитування

13.03.2014, 14:02
Дві третини громадян схвалюють відсторонення Януковича-опитування - Фото
Віктор Янукович на прес-конференції в Ростові-на-Дону
Дві третини (67,2 %) громадян України позитивно сприйняли припинення повноважень президента України Віктора Януковича, негативно до цього поставилися 19,6 % респондентів. Про це свідчать дані соціологічного дослідження Центру Разумкова.

Позитивне ставлення до припинення повноважень Януковича висловила переважна більшість жителів Західного і Центрального регіонів (відповідно 95,4 % і 85,4 %) і відносна більшість жителів Сходу країни (44,6 %, тоді як негативне ставлення тут висловили 37,1 %). У Південному регіоні частка тих, хто поставився до цього позитивно, і тих  хто поставився негативно, статистично значуще не відрізняються (відповідно 40,5 % і 37,6 %).

Виконуючого обов'язки президентаа Олександра Турчинова вважають головою держави 56 % опитаних, Януковича - 10 % , 27,7 % - нікого з них, 1,8 % - обох одночасно, 4,5 % вагалися з відповіддю. Турчинова вважають головою держави переважна більшість опитаних у Західному та Центральному регіонах (відповідно 90,6 % і 71,7 %). У Східному регіоні 34,9 % вважають главою держави Турчинова, Януковича - 16,4 %. У Південному регіоні частки тих, хто вважає главою держави Турчинова, і тих, хто таким вважає Януковича, статистично значуще не відрізняються (відповідно 23,3 % і 24,3 %). Всього у Східному та Південному регіоні тих, хто не вважає главою держави одного з цих політиків (42,7 % - у Східному регіоні, 44,6 % - у Південному).

Відповідальність за масові людські жертви під час акцій протесту 18-20 лютого - як серед протестуючих, так і серед представників силових структур - більшість (56,6 %) громадян України покладають на Януковича та інших високопоставлених чиновників. 15,6 % покладають відповідальність за це в першу чергу на лідерів політичних сил, які в той час перебували в опозиції, 11,8 % - на третю силу, не пов'язану з владою і опозицією, але зацікавлену в загостренні ситуації, 8,6 % - на радикальних учасників протестів, 1,7 % - на міліцію та інші силові структури.

У Західному та Центральному регіонах переважна більшість опитаних покладають відповідальність на Януковича та інших високопоставлених чиновників (85 % - у Західному, 77,1 % - у Центральному регіоні). Серед жителів сходу країни 35,8 в першу чергу покладають відповідальність на Януковича та інших високопоставлених чиновників  29,6 % - на лідерів політичних сил, які в той час перебували в опозиції, 13,9 % - на радикальних учасників протестів, 12,1 % - на третю силу, не пов'язану з владою і опозицією, але зацікавлену в загостренні ситуації. Серед жителів Півдня 28,1 % вважають, що найбільшу відповідальність несуть лідери опозиції, 24,5 % - третя сила, не пов'язана з владою і опозицією, 20,9 % - Янукович та інші високопосадовці, 19 % - радикальні учасники протестів.

24,2 % опитаних висловили повну підтримку діяльності виконуючого обов'язки президента України Турчинова, 36,2 % підтримують окремі його дії, 32,8 % не підтримують його дії. У грудні 2013 року діяльність Януковича повністю підтримували 16,3 %, підтримували окремі його дії 27,5 %, не підтримували - 53,4 %.

Дослідження проведене з 5 по 10 березня 2014 року. Було опитано 2008 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3 % з імовірністю 0,95.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини