RU

Думки про летальну зброю для АТО розділилися - опитування

02.04.2015, 15:17
Думки про летальну зброю для АТО розділилися - опитування - Фото
Фото: EPA
В Україні громадяни неоднозначно ставляться до перспективи надання летальної зброї від західних партнерів для боротьби з російською агресією на сході країни. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова.

Відносна більшість респондентів (42,4%) переконані в необхідності надання Україні летальної зброї західними партнерами. Третина респондентів (34,6%) вважають, що надання такої зброї ускладнить припинення війни. 11,2% опитаних вважають, що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію, а 11,7% - вагалися з відповіддю.

Ставлення до питання надання зброї має виразну регіональну відмінність. Підтримують надання летальної зброї Україні абсолютна більшість опитаних у західному (66,8%) і центральному (51,2%) регіонах. Вважають, що надання такої зброї ускладнить припинення війни відносна більшість респондентів у південному (42,3%) та східному (49,5%) регіонах, а також абсолютна більшість опитаних на Донбасі (61,2%).

Невизначеним є і громадська думка щодо подальших дій для припинення війни: 32,8% опитаних вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями, 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 17,9% підтримують відділення цих територій від України.

Відносна більшість респондентів (47,9%) підтримують припинення будь-яких економічних зв'язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, поставки енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями. Не підтримують таку ідею 33,3% опитаних.

В той же час, цю ідею підтримує абсолютна більшість опитаних на заході (74,7%) і в центрі України (53,7%), і не підтримує абсолютна більшість опитаних на сході (50,1%) та Донбасі (52,8 %). Ставлення до цієї ідеї на півдні України неоднозначно.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 березня 2015 року. Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також: Переважна більшість українців вважають РФ країною-агресором

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини