RU

Дуда підтримав "український варіант" миротворців ООН для Донбасу

18.05.2018, 10:26
Дуда підтримав
Анджей Дуда (фото - прес-служба ООН)

Варшава підтримує ідею про розгортання миротворчої операції на сході України, причому діяльність контингенту ООН повинна охоплювати всю тимчасово окуповану територію, в тому числі прикордонну з Росією смугу. Про це вчора, 17 травня, на засіданні Радбезу ООН заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Як повідомляє прес-служба ТОВ, польський лідер уточнив, що мандат такої миротворчої операції не повинен обмежуватися тільки захистом спостерігачів ОБСЄ в зоні бойових дій. Нагадаємо, Москва категорично проти запропонованого Києвом варіанту миротворчої місії, який включає контроль сил ООН над кордоном між Україною і РФ.

Дуда нагадав, що Росія окупувала Крим і продовжує підтримувати бойовиків в Донбасі, а також підкреслив, що війна на сході України - серйозна загроза стабільності і безпеки всієї Європи.

Польський президент закликав міжнародне співтовариство не забувати "про відчайдушному положенні кримських татар і правозахисників в окупованому Криму, які піддаються постійним переслідуванням".

Читайте також: Хроніка війни Росії проти України: останні події в Донбасі

В.о. постпреда РФ в ООН Дмитро Полянський, який сидів поруч, свою промову побудував на звичних штампах кремлівської пропаганди ("антиконституційний переворот на Україні", "внутрішня криза", "війна київського режиму з власним народом", "загальний хаос і беззаконня", "розвал економіки" і т. д.), підсумувавши її тим, що це нібито не Росія порушує міжнародне право, а "зовнішні гравці".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини