RU

Дубина може подати у відставку? Претенденти на його посаду вже є

16.02.2009, 08:56

Незабаром предметом кадрових торгів може стати пост топ-менеджера найбільшої української держкомпанії НАК "Нафтогаз України". За інформацією джерел, близьких до компанії, голови правління "Нафтогазу" Олега Дубини вже давно виявив бажання залишити свою посаду. Він нібито готовий у будь-який момент написати (за деякими даними, вже написав) заяву про відставку.

Як пише газета "Дело", згідно із попередніми домовленостями, "Нафтогаз" очолить представник групи "Приват" Ігоря Коломойського. За даними джерел видання, високу посаду може зайняти один із найкращих менеджерів мільярдера - екс-голова "Укрнафти", "нашоукраїнець" Ігор Палиця. Це питання обговорюється керівництвом Кабміну і наближеними до нього депутатами останні кілька тижнів.

Головна заслуга у цьому, як стверджує співрозмовник видання з оточення Прем'єра, належить особисто І.Палиці. "Він зіграв одну з ключових ролей у створенні нової коаліції в парламенті. Фактично І.Палиця "склеїв" "Нашу Україну", що дозволило відродити більшість", - відзначило джерело.

Противники керівництва Кабміну також стверджують, що І.Коломойський зобов'язався забезпечити Ю.Тимошенко медіапідтримку напередодні президентських виборів.

Сам І.Палиця заявив, що поки питання призначення на посаду голови "Нафтогазу" з ним ніхто не обговорював. "Я навіть виключаю, що мені запропонують цю посаду, оскільки сам не крав і іншим не дам", - відзначив він. При цьому І.Палиця додав, що компанія "Нафтогаз" його взагалі мало цікавить.

Співрозмовник видання у парламенті, котрий захотів залишитися неназваним, відзначив, що І.Палиця "дещо применшує". За його словами, "нашоукраїнець" вирішує, чи варто йому відмовлятися від депутатського мандату. Але навіть якщо І.Палиця особисто відмовиться від високої посади, її займе один з інших представників групи "Приват". При цьому "Приват" вже має свого представника у структурі "Нафтогазу". Екс-керівника підконтрольного групі нафтопереробного заводу (НПЗ) "Галичина" Олександра Лазорка було призначено заступником голови "Укртранснафти" ("дочка" "Нафтогазу", монопольний оператор українських нафтопроводів - ред.).

Домовленості між урядом і "Приватом" передбачають ще одне призначення - колишнього комерційного директора підконтрольної групи "Укрнафти" Валентина Франчука на посаду заступника голови "Нафтогазу". Зараз же, за даними видання, В.Франчук також розглядається як кандидатура керівника "Укргазвидобування".

Однак, зміни у керівництві "Нафтогазу" стануть можливі тільки після звільнення нинішнього голови держкомпанії - Олега Дубини. Опоненти уряду активно поширюють інформацію про те, що О.Дубина вже написав заяву про відставку минулої середи. Однак офіційного підтвердження цьому наразі немає. Як відомо, раніше О.Дубина переніс гіпертонічний криз і зараз перебуває на лікуванні у "Феофанії". Як повідомляли в прес-службі "Нафтогазу" тиждень тому, голову держкомпанії можуть виписати вже найближчим часом. Проте, один з наближених до О.Дубини екс-чиновників відзначив, що порекомендував йому перед тим як вийти на роботу, пройти ще одне обстеження, можливо, за кордоном.

Радник Прем'єра з енергетичних питань Олександр Гудима раніше передбачав, що стан здоров'я О.Дубини може призвести до його звільнення з посади. Також у кулуарах говорили про деякі претензії до голови "Нафтогазу" з боку керівництва Кабміну, виниклих при підписанні газових договорів з Росією у грудні-січні.

В уряді і БЮТі офіційно будь-яке невдоволення О.Дубиною заперечують.

Олег Дубина: біографія і добірка новин>>>
НАК "Нафтогаз України": довідка і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини