Дубина і Міллер провели нічні перемовини у Москві

08.01.2009, 09:01

"Сьогодні вночі у Москві відбулися переговори Олексія Міллера і Олега Дубини, на яких обговорювалися шляхи виходу з кризової ситуації", що склалася, - сказав С. Купріянов

Голову НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина і ВАТ "Газпром" Олексій Міллер сьогодні вночі провели перемовини у Москві (Російська Федерація). Про це повідомив журналістам офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Сьогодні вночі у Москві відбулися переговори Олексія Міллера і Олега Дубини, на яких обговорювалися шляхи виходу з кризової ситуації", що склалася, - сказав С. Купріянов, слова якого наводить УНІАН.

Нагадаємо, у четвер, 8 січня, відбудеться візит української делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром у справах європейської і міжнародної інтеграції Григорієм Немирею у Брюссель з метою участі у заходах ЄС щодо газової проблематики. До складу делегації входять голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, Міністр палива і енергетики Юрій Продан, голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, Уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський, представники Міністерства закордонних справ і "Нафтогазу". Як очікується, українська делегація візьме участь у позачерговому засіданні Комітету Європейського парламенту із закордонних справ за участю делегацій України і Російській Федерації. Візит української делегації в Брюссель має завершитися у п'ятницю, 9 січня.

Раніше передбачалося, що 8 січня О. Дубина відвідає Москву, де проведе переговори з головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером щодо постачань і транзиту газу. Анонсуючи раніше ці плани, О. Дубина наголошував, що пропозиція російської сторони купувати газ по $450 за тисячу кубометрів є необгрунтованою і категорично неприйнятно для України. "Я не думаю, що Україна прийме позицію у $450", - сказав він.

Нагадаємо, з 1 січня 2009 року мало місце поступове зменшення постачань російського газу для експорту до європейських країн (з 407 млн. куб. метрів на 1 січня 2009 року до 294 млн. куб. метрів на 5 січня). Неодноразово, без попередження Української сторони, змінювалися напрями і обсяги постачань через пункти пропуску газу на території України, - відзначають у прес-службі Віктора Ющенка.

6 січня 2009 року поставки газу Російською стороною зменшилися до 93 млн. куб. метрів станом на дев'яту годину ранку і до 67 млн. куб. метрів - станом на 16:00. Працює лише один з шести маршрутів транзиту російського природного газу територією України.

Крім того, Україна та інші європейські країни не були попереджені про факт припинення Російською стороною поставок газу для експорту європейським споживачам, - стверджують у прес-службі українського Президента.

Нагадаємо також, що 7 січня Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек попередив, що якщо до четверга поставки газу в Європу не відновляться, відносини Євросоюзу з Росією і Україною буде поставлено під загрозу.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить