RU

Дружина Осмаєва просить не пускати до чоловіка спецслужби Росії

27.09.2013, 16:20
Дружина Осмаєва просить не пускати до чоловіка спецслужби Росії - Фото
f1bef333add670ad772f10ccee0a7b32.jpg
Дружина Адама Осмаєва, обвинуваченого в спробі замаху на президента Росії   Володимира Путіна, просить президента України Віктора Януковича  не допустити втручання іноземних спецслужб в хід судового процесу над її чоловіком в Україні. Про це Аміна Окуєва повідомила журналістам на прес-конференції.

"Шановний Вікторе Федоровичу, настійно прошу вас, як президента країни і гаранта дотримання її Конституції, забезпечити неупереджений і об'єктивний розгляд справи проти мого чоловіка Адама Осмаєва, не допускаючи втручання іноземних держав та іноземних спецслужб на хід судового процесу", - сказано у зверненні, текст якого наводить кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ

Окуєва зазначила, що на початку вересня в Російській Федерації суд, що проходив в закритому режимі, вже виніс вирок за аналогічним звинуваченням Іллі Пьянзіну, який отримало 10 років суворого режиму.

У той же час, за її словами, в Україні судовий процес над Осмаєва, який триває майже рік, проходить у відкритому режимі за участю ЗМІ. Суд ретельно розглядає матеріали справи та експертизи. У зв'язку з цим, на її думку, є надія, що на відміну від Росії, український суд буде керуватися фактами, а не якою-небудь політичною доцільністю. "Хотілося б вірити , що винесений судом Російської Федерації вирок Іллі Пьянзіну не матиме для суддів (в Україні, - ред.) визначального значення, що вони порахують важливими лише встановлені безперечні факти. Це тим більше важливо , що в Росії не було ні слідства , ні суду в справжньому сенсі цього слова над Іллею Пьянзіним. Саме з цієї причини ми боялися екстрадиції Адама Осмаєва в Росію. Передача його в руки російських слідчих поставила б під загрозу саму його життя", - зазначила вона.

Зазначимо, що екстрадиції Осмаєва в Росію завадило звернення до Європейського суду з прав людини. Процес екстрадиції був припинений за рекомендаціями ЄСПЛ.

Нагадаємо, в лютому 2012 року спецслужби Росії і України повідомили про затримання в Одесі злочинців, які перебували в міжнародному розшуку. З їхніх свідчень нібито випливало, що вони готували замах на Володимира Путіна. Він мав відбутися відразу після березневих виборів президента РФ. Один з підозрюваних Ілля Пьянзін екстрадований з України до Росії в кінці серпня 2012 року.

Осмаєв відмовився в суді від всіх своїх свідчень, які давав під час попереднього слідства у кримінальній справі проти нього, а цивільна дружина Осмаєва передала журналістам заяву на ім'я прокурора Одеської області Олександра Галкіна про те, що в ході слідства у кримінальній справі співробітники правоохоронних органів застосовували до нього тортури.

Досьє на Володимира Путіна

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини