RU

Друкарня, яка заплатила Януковичу мільйони, не видає книги

14.04.2013, 13:58
Друкарня, яка заплатила Януковичу мільйони, не видає книги - Фото
068404e3a255eac752f0db0f7d82e0af.jpg

Донецька друкарня Новий світ, яка за два роки виплатила авторських винагород президенту України Віктору Януковичу на загальну суму майже в 32 млн.грн., насправді не видає книги.

У переліку послуг, що надаються друкарнею, вказані рекламний друк, видання газет і журналів, картонне пакування, флексопакування і виробництво плівки. Книговидання там не згадується взагалі, пише видання Дзеркало тижня. Україна.

"Варто відзначити, що далеко не кожна друкарня здатна видавати книги: для цього потрібне специфічне обладнання. Не кажучи про те, що друкарня (на відміну від видавництва) зазвичай не купує майнові права на інтелектуальні твори і не розпоряджається ними - вона просто видає замовлену продукцію", - зазначають журналісти.

Газета не змогла зв'язатися з компетентними співробітниками друкарні. Спілкування з пресою з приводу президентських книг було доручено заступнику директора Едуарду Вакуленко, але його телефон увесь час опинявся відключеним.

Поки жодної з книг президента, виданих цією друкарнею, не вдалося виявити ані в реєстрах бібліотек, ані на прилавках книжкових магазинів.

"Якщо виходити з середньоринкових цін і стандартних авторських гонорарів (10%), виходить, що друкарня розраховує на продажу як мінімум на суму в 320 млн. Тобто планований тираж - 6,4 млн. екземплярів. В таких кількостях в Україні не видавалася жодна книга. Для порівняння, найпопулярніший автор країни Симона Вілар недавно поставила рекорд в 209 тис. книг на рік (і це близько 15 творів). А, наприклад, тираж твору Леоніда Кучми "Україна не Росія" склав 10 тис. примірників ", - наголошують журналісти.

Нагадаємо, в період з 2005-го по 2010 рік Віктор Янукович видав чотири свої книги: "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "... І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання", "Здолати шлях" і "Як Україні далі жити". Також в його бібліографії значиться англомовний "путівник по Україні для інвесторів" "Opportunity Ukraine", виданий в 2011 році. Всі ці книги виходили у різних видавництвах, таких як Фоліо, Валрус-Дизайн та Видавничий Дім Дмитра Бураго.

Як повідомлялося, згідно із декларацією про доходи, Янукович у 2012 році отримав авторську винагороду від друкарні Новий світ в обсязі 15 млн. 551 тис.грн. відповідно до умов видавничого договору, укладеного в 2011 році. За 2011 рік президент України від того ж підприємства отримав гонорар у сумі 16,4 млн.грн.

Досьє на Віктора Януковича

За матеріалами: ZN.UA

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини