Друкарня, яка заплатила Януковичу мільйони, не видає книги

14.04.2013, 13:58
Друкарня, яка заплатила Януковичу мільйони, не видає книги - Фото
068404e3a255eac752f0db0f7d82e0af.jpg

Друкарня Новий світ займається рекламним друком, виданням періодики, картонним пакуванням, флексопакуванням, виробництвом плівки, але не книговиданням

Донецька друкарня Новий світ, яка за два роки виплатила авторських винагород президенту України Віктору Януковичу на загальну суму майже в 32 млн.грн., насправді не видає книги.

У переліку послуг, що надаються друкарнею, вказані рекламний друк, видання газет і журналів, картонне пакування, флексопакування і виробництво плівки. Книговидання там не згадується взагалі, пише видання Дзеркало тижня. Україна.

"Варто відзначити, що далеко не кожна друкарня здатна видавати книги: для цього потрібне специфічне обладнання. Не кажучи про те, що друкарня (на відміну від видавництва) зазвичай не купує майнові права на інтелектуальні твори і не розпоряджається ними - вона просто видає замовлену продукцію", - зазначають журналісти.

Газета не змогла зв'язатися з компетентними співробітниками друкарні. Спілкування з пресою з приводу президентських книг було доручено заступнику директора Едуарду Вакуленко, але його телефон увесь час опинявся відключеним.

Поки жодної з книг президента, виданих цією друкарнею, не вдалося виявити ані в реєстрах бібліотек, ані на прилавках книжкових магазинів.

"Якщо виходити з середньоринкових цін і стандартних авторських гонорарів (10%), виходить, що друкарня розраховує на продажу як мінімум на суму в 320 млн. Тобто планований тираж - 6,4 млн. екземплярів. В таких кількостях в Україні не видавалася жодна книга. Для порівняння, найпопулярніший автор країни Симона Вілар недавно поставила рекорд в 209 тис. книг на рік (і це близько 15 творів). А, наприклад, тираж твору Леоніда Кучми "Україна не Росія" склав 10 тис. примірників ", - наголошують журналісти.

Нагадаємо, в період з 2005-го по 2010 рік Віктор Янукович видав чотири свої книги: "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "... І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання", "Здолати шлях" і "Як Україні далі жити". Також в його бібліографії значиться англомовний "путівник по Україні для інвесторів" "Opportunity Ukraine", виданий в 2011 році. Всі ці книги виходили у різних видавництвах, таких як Фоліо, Валрус-Дизайн та Видавничий Дім Дмитра Бураго.

Як повідомлялося, згідно із декларацією про доходи, Янукович у 2012 році отримав авторську винагороду від друкарні Новий світ в обсязі 15 млн. 551 тис.грн. відповідно до умов видавничого договору, укладеного в 2011 році. За 2011 рік президент України від того ж підприємства отримав гонорар у сумі 16,4 млн.грн.

Досьє на Віктора Януковича

За матеріалами: ZN.UA

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами