Дружина бізнес-партнера Зеленського володіє готелем в Криму

03.12.2019, 17:09
Дружина бізнес-партнера Зеленського володіє готелем в Криму - Фото
Андрій і Лариса Чивуріни (фото: Facebook/Лариса Чивуріна)

Дружина Андрія Чивуріна - бізнес-партнера президента України Володимира Зеленського - Лариса Чивуріна через кілька офшорних компаній володіє готелем в окупованому Криму. Про це сказано в спільному розслідуванні видань Настоящее время і Муниципальный сканер.

За даними розслідування, незважаючи на те, що формально ТММ продала пансіонат російському ТОВ, бенефіціарами через європейські компанії залишаються все ті ж люди.

Компанія ТОВ "ПАНСІОНАТ "СЕВАСТОПОЛЬ" була створена й зареєстрована в російському реєстрі юридичних осіб в Ялті через два роки після введення санкцій - 17 серпня 2016 року. Один відсоток компанії належить директору Віктору Лактіонову (він же генеральний директор створеної в анексованому Криму в липні 2014 року компанії ТММ-Ялта), іншими 99% володіє кіпрська TMM REAL ESTATE DEVELOPMENT PUBLIC LIMITED (в минулому ESPINA HOLDINGS LIMITED).

Сам TMM REAL ESTATE DEVELOPMENT PUBLIC LIMITED на 13,11% належить британській BNY (NOMINEES) LIMITED, з 1985 зареєстрованого в Лондоні. Вона пропонує банківські та інвестиційні послуги і є дочірнім підприємством нью-йоркського The Bank of New York Mellon, Inc. - найбільшого в світі депозитарного банку з активами $35,8 трлн. станом на вересень 2019 року.

Ще 86,88% власника пансіонату з Кіпру контролює інша кіпрська компанія TMM Holdings Limited. І по 0,2% віддані Ларисі Чивуриній, заступнику гендиректора української ТММ з правових питань Юрію Ісаєву, директору київського відділення ТММ Павлу Числовському, і гендиректору всієї групи ТММ Миколі Толмачеву.

У той же час 99,5% акцій TMM Holdings Limited володіє та ж Лариса Чивуріна, ще по 2,83% акцій контролюють Ісаєв, Числовський і головний інженер київської ТММ Володимир Устінов. У цьому ж офшорі Чивуріна і Толмачов займають посади директорів. В Україні останній перебуває на посаді віце-президента недержавної Будівельної палати країни, входить до ради директорів Української будівельної асоціації, займає пост гендиректора української ТММ-Енергобуд, яка в 2016 році поставляла десятки тонн трубопроводів Росатому.

Під час інтерв'ю Настоящему времени Лариса Чивуріна та Юрій Ісаєв підтвердили, що і кіпрські компанії, і пансіонат в анексованому Криму належать їм, але категорично відкинули, що ведуть на півострові діяльність. За їхніми словами, їм довелося відкрити ТОВ Пансіонат Севастополь вже після анексії, щоб зберегти своє нерухоме майно.

Андрій Чивуріна майже 17 років він пропрацював редактором російського КВН на Першому каналі, але після окупації Росією Криму в 2014 році розірвав контракт з російським телебаченням. Сьогодні Чивурін - головний редактор популярного в Україні гумористичного шоу "Ліга сміху".

Лариса Чивуріна контролює більшу частку в будівельно-девелоперській компанії ТММ і залишається її фінансовим директором.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина