Другий тур. За скільки днів можна змінити місце голосування

01.04.2019, 12:06
Другий тур. За скільки днів можна змінити місце голосування - Фото
Ольга Айвазовская (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

В ОПОРІ сказали, що якщо ЦВК оголосить результати 10 квітня, то в українців буде лише п'ять днів для зміни місця голосування

Напередодні другого туру голосування у тих, хто захоче змінити місце голосування, буде менше тижня на подачу заяви. Про це сьогодні на брифінгу повідомила  Ольга Айвазовська.

Вона нагадала, що в розпорядженні ЦВК є 10 днів для встановлення і оголошення результату виборів. "Не всі громадяни України, навіть в тій мірі, в якій мали шанс реалізувати виборче право до першого туру, зможуть скористатися ним напередодні 21 квітня", - зазначила вона.

Напередодні першого туру тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси 316 000 українців, на це їм було відведено 85 днів. У той же час, якщо ЦВК оголосить результати в граничний термін, 10 квітня, у громадян буде лише п'ять днів для того, щоб повторно звернутися із заявами про зміну місця голосування.

"Очевидно, що часу (на зміну місця голосування, - ред.) Буде в десятки разів менше, ніж було перед 31 березня", - підкреслила Айвазовська.

Також недосконалою залишається процедура голосування українців за кордоном, підкреслила вона, оскільки там знаходяться більше 4 млн українських громадян, тоді як в списки виборців потрапляють тільки ті, хто перебуває на консульському обліку, а це менше 500 000 чоловік.

"За фактом 3,5 млн громадян залишаються без права голосу, і форма його реалізації дуже проблематична", - зазначила вона, нагадавши про довгі черги до посольств та консульств України 31 березня.

Читайте також: Як голосують українці в Празі, Берліні та Таллінні: фото

"Ми б рекомендували впровадити систему електронного обігу про тимчасову зміну місця голосування для всіх громадян і передбачити зміни в законодавстві в частині можливості проведення дострокового голосування на закордонному окрузі", - додала вона.

Другий тур виборів президента відбудеться 21 квітня 2019 року.

1 квітня 2019 року повідомлялося, що на виборах президента за кордоном проголосували менше 13%.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить