RU

Другий тур. Шанси є у трьох кандидатів - центр Разумкова

20.02.2019, 11:47
Другий тур. Шанси є у трьох кандидатів - центр Разумкова - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Якби вибори президента України проводилися на початку лютого цього року, то до другого туру могли б вийти  Володимир Зеленський, глава держави Петро Порошенко  і лідер Батьківщини Юлія Тимошенко. Про це свідчать дані опитування центру Разумкова.

За Зеленського збираються проголосувати 17,5% опитаних (серед тих, хто має намір проголосувати - 19%).

"Приблизно рівні шанси вийти в другий тур виборів мають Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%)", - відзначили соціологи.

За лідера Громадянської позиції Анатолія Гриценка  - 5,9% всіх респондентів і 7,3% тих, хто прийде на вибори.

"За Бойкоа - 6,3% і 7,1%, відповідно; Ляшка  - 4,3% і 4,8%. Кожен з решти кандидатів набирають менше 3%", - уточнили соціологи.

У регіонах Зеленського готові підтримати від 13% опитаних на заході до 22% на півдні, рівень підтримки Тимошенко - від 8% на сході країни до 15% - в центрі.

Соціологи додали, що за Порошенка частіше готові віддати свої голоси жителі заходу (17%) і центру (16%) країни порівняно з півднем (6%) і сходом (8%), тоді як Бойко, навпаки, в першу чергу може розраховувати на підтримку жителів сходу (13%) і півдня (10%) - в центральному та західному регіонах за нього готові проголосувати лише відповідно 3% і 1% опитаних.

У другому турі виборів Зеленський перемагає як Порошенка (відповідно 32,2% і 19,1% серед усіх респондентів), так і Тимошенко (28,7% усіх опитаних готові проголосувати за Зеленського, 18,6% - за Тимошенко).

"У разі ж виходу в другий тур Тимошенко і Порошенка обидва мають рівні шанси на перемогу - різниця відсотків, які отримує кожен з цих кандидатів, статистично не значуща (відповідно 22,4% і 20,0%)", - підкреслили соціологи.

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Опитування проводилося з 7 по 14 лютого 2019 року в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

За підсумками соцопитування групи Рейтинг, центру Соціальний моніторинг, Українського інституту соцдосліджень ім. Яременка та компанії Інфо Сапієнс в середині-кінці січня 2019 року, лідер президентських перегонів був Зеленський.

Оприлюднені 31 січня дані спільного дослідження трьох компаній - Социс, КМІС і Центру Разумкова - показали, що у 2-й тур виборів виходить Зеленський, і за вихід туди жзмагаються Порошенко і Тимошенко.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини