RU

Довибори не відповідали демократичним стандартам - КВУ

16.12.2013, 11:56
Довибори не відповідали демократичним стандартам - КВУ - Фото
9ccebe7a31d10f24012d169d3d24f11d.jpg
Повторні вибори народних депутатів України в п'яти одномандатних округах відбулися в умовах, які не відповідають принципам і стандартам демократичних виборів. Про це йдеться в повідомленні Комітету виборців України (КВУ).

"КВУ вважає, що хоча Центральна виборча має юридичні підстави встановити результати виборів, однак на окремих округах (в першу чергу № № 194 і 223) ці результати вже спотворені застосуванням підкупу виборців під час передвиборної кампанії або в день голосування", - сказано в повідомленні.

Головними проблемами в день голосування та під час підрахунку голосів КВУ називає: підкуп виборців, здійснення контролю за голосуванням, винесення бюлетенів за межі дільниці, присутність сторонніх осіб безпосередньо на дільницях або у них, перешкоджання роботі спостерігачів.

"КВУ відзначає загальну несприятливу атмосферу, в якій проходили вибори у всіх п'яти округах, через присутність біля дільниць і приміщень окружних виборчих комісій великої кількості невстановлених осіб, блокування працівниками правоохоронних органів штабу кандидата Миколи Булатецького в окрузі №194", - заявили у КВУ.

В організації висловили стурбованість безпідставним затягуванням підрахунку голосів окружною виборчою комісією в округах № № 94 і 223, а також закликав членів ОВК швидше встановити результати виборів на цих округах.

"КВУ закликає Центральну виборчу комісію належним чином розглянути всі скарги, що надійшли до комісії, а правоохоронні органи ретельно розслідувати кожен задокументований факт підкупу виборців. У довгостроковій перспективі КВУ закликає до обов'язкового зміни виборчої системи в Україні, оскільки саме мажоритарна складова виборів є головною причиною зловживань і політичної корупції при виборчих процесах", - резюмували в організації.

Нагадаємо, довибори до Ради відбулися 15 грудня. За даними міліції, вибори проходили спокійно і без системних порушень. Але в опозиції зафіксували десятки грубих порушень виборчого законодавства.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини