RU

Довідка з військкомату для виїзду з країни не потрібна - Генштаб

04.02.2015, 15:34
Довідка з військкомату для виїзду з країни не потрібна - Генштаб - Фото
Володимир Талалай (фото - скріншот)
Для перетину кордону громадянам України не потрібно мати жодного документа від військкомату. Про це сьогодні на брифінгу розповів журналістам заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗС України генерал-майор Володимир Талалай.

"На сьогоднішній день для перетину кордону ніякого додаткового документа від військкомату не потрібно", - сказав він.

"Що стосується поширеної раніше інформації про те, що Генштаб хоче заборонити всім чоловікам призовного віку залишати Україну без довідок з військкомату - це не зовсім точна інформація. Йшлося про процедуру розробки відповідних пропозицій, які передбачені вимогою указу президента України, яким визначено напрацювати відповідні механізми і внести до Верховної Ради пропозиції щодо впорядкування правил перетину кордону. При цьому я б не робив акцент виключно на заходах прив'язки громадянина до місця проживання або перебування ", - додав генерал Талалай.

Сьогоднішня інформація на брифінгу є уточненням до коментарю, даному тим же генералом Талалаєм агентству Укрінформ 2 лютого. Він тоді сказав, що військовозобов'язані під час проведення мобілізації повинні мати відповідну довідку з військкомату при виїзді за межі адміністративних районів, у тому числі за межі державного кордону.

"Чинним законодавством в умовах, коли в державі оголошена мобілізація, військовозобов'язані не мають права залишати місце проживання без дозволу відповідного районного військового комісара. Тому питання оформлення такого дозволу оформлюється у формі відповідної довідки", - сказав він два дні тому.

На думку адвоката АО Юскутум Ксенії Проконова, плутанина виникла тому, що відповідний указ президента був підготовлений без механізмів реалізації, а також в силу нерозуміння військовими чиновниками різниці між режимом воєнного стану та часткову мобілізацію, а також термінами "місце тимчасового перебування" і "місце проживання" (Читайте докладніше: Якщо любиш, відпусти. Праві підстави для довідок з військкомату).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини