RU

Доставлятиме гуманітарні вантажі на місця Червоний Хрест - РНБО

13.08.2014, 14:01
Доставлятиме гуманітарні вантажі на місця Червоний Хрест - РНБО - Фото
Андрій Лисенко

Всі гуманітарні вантажі будуть прийматися в Україні і направлятися за місцем призначення виключно під керівництвом Червоного Хреста, відповідно до міжнародних норм. Про це повідомив на брифінгу речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко, відповідаючи на запитання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи вирішено питання про прийом в Україні російського гуманітарного вантажу.

Лисенко пояснив, що представники Червоного Хреста отримують інформацію від країн-донорів, яку саме допомогу ті надають, проводять експертизу вантажу. Потім, переконавшись, що ця продукція не несе в собі будь-якої загрози, саме члени комітету Червоного Хреста доставлятимуть цю продукцію за призначенням.

"До речі, вони і зараз працюють, і раніше працювали на території України в східних регіонах і регулярно доставляли подібні вантажі, щоправда, в інших розмірах", - додав він.

Лисенко зазначив, що наразі багато країн заявили про свій намір надати Україні гуманітарну допомогу. "Але все це проходить в рамках міжнародних норм, правил, встановлених Міжнародним комітетом Червоного Хреста, а також відповідно до митного законодавства України", - сказав він.

Лисенко також пояснив, що, як правило, вантаж направляється в транзитну зону, де перевіряється представником Комітету Червоного Хреста, який потім формує колони з доставки вантажу на місця.

Спікер РНБО нагадав, що країни ЄС надають Україні гуманітарну допомогу на суму 2,5 млн євро. Також про свою готовність надати гуманітарну допомогу заявив президент Грузії.

"За результатами засідання комітету ЄС політики та безпеки посли країн-членів ЄС заявили про необхідність забезпечення передачі адресної гуманітарної допомоги в Україну в повній відповідності з міжнародним гуманітарним правом і принципом отримання чіткої згоди української влади. Глава МЗС Франції Лоран Фабіус наголосив, що питання допуску в Україну колони гуманітарної допомоги необхідно узгодити з офіційним Києвом і не виключив спроб Москви встановити таким чином постійну присутність в нашій державі. Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що будь-яка спроба Москви ввести війська в Донбас під прикриттям гуманітарної місії буде рішуче засуджена австралійської владою. "Якби Росія переживала з приводу гуманітарної ситуації в Україні, то в першу чергу мала б припинити поставки бойовиків і зброї в східну Україну", - сказала вона після зустрічі з главами зовнішньополітичного і оборонного відомств США в Сіднеї", - повідомив він.

Як відомо, в Україну прямує автоколона з РФ, яка, як стверджує російська сторона, везе гуманітарну допомогу для жителів Донбасу. При цьому в Червоному Хресті, що є координатором даної місії, поки нічого не знають про місцезнаходження гуманітарного конвою з РФ, а також про маршрут його прямування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини