RU

Донецький адвокат оскаржив помилування Луценка у Вищому адмінсуді

14.10.2013, 16:48
Донецький адвокат оскаржив помилування Луценка у Вищому адмінсуді - Фото
Юрій Луценко
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) прийняв до розгляду позов донецького адвоката Володимира Оленцевича, в якому той вимагає скасувати указ президента про помилування екс-голови МВС Юрія Луценка, а самого Луценка повернути в колонію.

Як повідомляє ОстроВ, Оленцевич вважає, що Янукович порушив норми Положення про порядок здійснення помилування, згідно з яким право бути помилуваним має лише засуджений, що особисто подав президенту відповідне прохання.

"Юрій Луценко особисто такого прохання не подавав. Прохання про його помилування подала уповноважений з прав людини Валерія Лутковська", - зазначив Оленцевич, додавши, що Лутковська не мала на це законних підстав.

У зв'язку з цим Оленцевич подав позов до ВАСУ, який прийняв його до розгляду, однак дату слухання поки не призначив.

У своєму позові адвокат вимагає: "Визнати незаконним і скасувати указ Президента України Віктора Януковича 197/2013 від 7 квітня 2013 р." Про помілування засуджених" в частині помилування Луценка Юрія Віталійовича, 1964 року народження, засудженого вироком Печерського районного суду м. Києва від 17 серпня 2012 року. Зобов'язати Державну пенітенціарну службу України доставити Луценка Юрія Віталійовича до Менської виправної колонії №91 (Макошино) Чернігівської області для продовження відбування останнім не відбутої частини призначеного йому вироком Печерського районного суду м. Києва від 17 серпня 2012 року покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі".

Коментуючи ймовірний сценарій розвитку ситуації, Оленцевич сказав: "Для будь-якого юриста рішення за моїм позовом має бути однозначним - ВАСУ просто приречений на скасування указу президента в частині помилування Луценка, що тягне за собою повернення його до Менської колонії для продовження відбування покарання".

Нагадаємо, за позовами Оленцевича через Вищий адміністративний суд України в 2010 році були скасовані укази тодішнього президента Віктора Ющенка і позбавлені звання Герой України Роман Шухевич і Степан Бандера.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини